Acer Predator Helios 300 RTX 3080 düşük FPS

Kayra Çetiner

Hectopat
Acer Predator Helios 300 RTX 3080'li modelini aldım, almadan önce araştırdığımda aynı laptopta oyunlarda FPS'lerin 250-300 arasında dolaştığını gördüm Ultra ayarlarda ama bana gelen üründe valorantta(ilk fark ettiğim oyun) Ultra ayarlarda sabit 144 bile değil, sürekli olarak değişiyor ve en yüksek 139'u görüyorum. Nasıl düzeltebilirim bunu?

Ekran kartı sürücü: 469.49
İşletim sistemi Windows 11 64 Bit.

Boşta 52 (YouTube falan takılırken)
Oyunda 59.

Çift kanal 8+8 2933MHz.
Oyunda bazen%100 oluyor bir de bu SS var.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    3 MB · Görüntüleme: 62
Görev yöneticisinden doğru göremezsin. Görev yöneticisini açtığın anda arka plandaki oyunu sistem minimize eder 60 fps ye çeker hemen oda asıl oyun sırasındaki kullanımın hakkında yanlış bilgi verir. Googleda araştır msi afterburnerla nasıl görülür diye o şekilde bak.

Oynayışımı etkilemiyor hangi ayara çekersem çekeyim FPS hep 100-150 arası takılıyor en düşük ayarlarda da en yüksek ayarlarda da monitörü 300Hz monitörü kullanabilmesi için 300FPS alması gerek miyor mu?

i7 10750H'la darboğaz yapıcağını sanmıyorum. Sadece farkı Low ayarlarda oynarken görebilir oda 30-40 FPS'dir yani 250 alıcağına 280 gibi bir şey alır.

Oyun içerisinde oynarken GPU usage kaçlarda oluyor genelde? Oyunu Low ya da medium ayarlara çekip oynamayı denedin mi? İzlediğin videodaki arkadas Full ayarlarda mı oynuyordu? Render scale tarzı secenkler FPS oyunlarında FPS'yi genelde aşırı etkiliyor öyle bir seçenek varsa düşürebilirsin. (Render scale - Çözüm Ölçeği) Gibi bir çevirisi vardır türkçesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı