Acer Predator Helios 300 vs Asus Rog GL702VM

astin2626

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar Herkese İyi forumlar,
Yakın zamanda laptop alacağım. Amazondan almayı düşünüyorum ürünün linki aşağıda mevcut.
1361 dolara denk geliyor 7700 Türk Lirası. 1060 GTX 6 GB ekran kartı, i7 8750H işlemci, 15.6 inç 144 Hz ekran, 16 GB RAM.

Bir de bir grupta satış yapan bir abi var. Daha önce alışveriş yaptığım. Asus Rog GL702VM satıyor. Sıfır kutulu garantili. Onda da 1060 GTX 6 GB ekran kartı, i7 7700HQ işlemci, 17.3 inç 120 Hz ekran, 8 GB RAM.
Fiyat ise 6800 lira.

Sizce 15.6 ile 17.3 inç arasında çok fark yaratır mı? 875H işlemci ile 7700HQ çok fark var mıdır? Fiyat farkı almaya değer mi ? Bu sene elektrik elektronik mühendisliğini kazandım. Laptop hem derslerim için hem de oyun oynamak için istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Acer çok daha mantıklı gibi duruyor ve daha güncel. Bütçemi zorlamak istemiyorum diyorsanız Asus GL702VM'yi alıp ileride RAM'inizi 16 GB'a yükseltebilirsiniz aralarında devasa bir performans farkı olmaz. Amazon'dan alarak biraz riske girmiyor musunuz ayrıca?

Acer çok daha mantıklı gibi duruyor ve daha güncel. Bütçemi zorlamak istemiyorum diyorsanız Asus GL702VM'yi alıp ileride RAM'inizi 16 GB'a yükseltebilirsiniz aralarında devasa bir performans farkı olmaz. Amazon'dan alarak biraz riske girmiyor musunuz ayrıca?
Ne gibi bi risk acaba? Amazonun ne gibi riski olabilir?

Türkiye'de garantisi geçerli olmayabiliyor uğraştırmasın diye söyledim. Amazon yoksa son derece güvenilir onda bir sıkıntı yok.
Ya öncelikle bütçem 10 bin lira, acer attığım 15.6 olan modem 7700-7800 liraya denk geliyor. Aynı laptopun 17.3 ekranlısı 9800 lira ediyor. O ekran farkına 2000 lira fazladan vermek istemiyorum.
Bana önerebileceğin Türkiye veya Amazon gibi sitelerden bir laptop var mı ?

Dell'in G317 modelini önerebilirim Türkiye'de fiyatı 9000 TL civarlarında geziyor söylediğiniz bilgisayarların donanımlarına hemen hemen yakın.

Soğutması daha iyi olan G5 modeli de alınabilir. G3' ün avantajı ince ve klasik tasarım ve ekranı biraz daha iyi diye biliyorum 17 modelinde parlaklık fazla.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı