Acer Predator Helios 300 vs HP Pavilion 15-EC1013NT

Maalesef üstat yurt dışı istemiyorum.

FPS kaybına ne diyorsun?
Hocam can sıkar o kayıp yani o derece. En basit örnek benim videolarımda da gözüküyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
baksana Warzone oynamak için aldım sayılır ben bu cihazı ama ayarlar istersen en düşükte olsun isterse en yüksekte fark etmiyor 60 FPS ortalamasını bile yakalayamıyorum RTX 2060 ile.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
bu videomda ise cihazı TV'ye bağladım böylelikle çift kanal RAM etkisi yarattı ve 25-40 FPS fark yarattı bir anda. Forumdan Tolga adlı arkadaşım aynı cihaza çift kanal yaparak Forza Horizon 4'de ortalama 40 FPS felan kazandı yani sen düşün.

RAM sipariş ettim kargoda gelsin detaylı karşılaştırma yapıp konu açacağım ama sen dersen ki benim için fazla önemli değil FPS o kadar 30-40 civarlarında da oynarım o zaman dert etme. Tek kanal ile GPU'nun tam gücünden asla yararlanamassın, aynı şekilde cihazında tam gücünden yararlanamassın.

RAM linkini atar mısın? O zaman cihaz 12000'e çıkacak üzüyor.

HP'nin işlemcisi daha güçlü. Ancak oyun öncelikli olduğu için iki model arasından Acer daha iyi bir seçenek olur.

FPS kaybı doğru. Ben kendi bilgisayarımı 8 GB ram ile aldım ve bir ay kadar öyle kullandım. İkinci 8 GB modülü alıp takınca performans gözle görülür şekilde ciddi arttı. Çift kanal ve 16+ GB bugünün oyun bilgisayarları sistemleri için artık gereklilik.

16 GB notebook belleklerinin fiyatlarına bakın. Belki kampanyalar ve indirimlerle 500-600 TL civarına satın alabilirsiniz.

Hocam can sıkar o kayıp yani o derece. En basit örnek benim videolarımda da gözüküyor.
baksana Warzone oynamak için aldım sayılır ben bu cihazı ama ayarlar istersen en düşükte olsun isterse en yüksekte fark etmiyor 60 FPS ortalamasını bile yakalayamıyorum RTX 2060 ile.
bu videomda ise cihazı TV'ye bağladım böylelikle çift kanal RAM etkisi yarattı ve 25-40 FPS fark yarattı bir anda. Forumdan Tolga adlı arkadaşım aynı cihaza çift kanal yaparak Forza Horizon 4'de ortalama 40 FPS falan kazandı yani sen düşün.

RAM sipariş ettim kargoda gelsin detaylı karşılaştırma yapıp konu açacağım ama sen dersen ki benim için fazla önemli değil FPS o kadar 30-40 civarlarında da oynarım o zaman dert etme. Tek kanal ile GPU'nun tam gücünden asla yararlanamazsın, aynı şekilde cihazında tam gücünden yararlanamazsın.

Başka bir öneriniz var mı peki?

Hangisini almalıyız peki?
Eğer bütçe var ise bu cihazı alın.
Bütçem o kadara çıkmaz derseniz arada GPU bazlı o paraya değecek fark görmediğim için bu cihazı alın derim. HB yarın 21:00 dan sonra kampanya yapabilir hangi cihazı alırsanız alın yarın gece alın.

Yani HP Omen bakılabilir fakat fiyat halan daha aynı ise tavsiyem Helios alıp çift kanal RAM yapmanız.

Senin aldığın RAM hangisi ne kadara aldınız?
Yani HP Omen bakılabilir fakat fiyat halan daha aynı ise tavsiyem Helios alıp çift kanal RAM yapmanız.

Omen tarafında ise AMD işlemcili cihazda 1650 Ti var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı