Çözüldü Acer Predator PH 317-54 CPU hızı sabitleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

M(i)usa

Kilopat
Daha fazla  
Dizüstü bilgisayarım olan Acer Predator PH 317-54 cihazımı şarja bağlı bir şekilde başlatmayınca CPU hızı 2.8GHz'de kalıyor ve EDP/Currrent Limit Throttling'e giriyor fakat Predator logosu gelmeden önce şarja bağlarsam CPU hızım 4 ve üstünü girebiliyor rahatlıkla. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
PL4 limiti evet.
Sisteminizde bir uygulama Power Limit 4'ü 25 ayarlıyor. Kötü bir fikir bu.

FIVR sekmesindeki tüm birimlerinizin IccMax değerini maksimuma çıkartın. Hepsinin.

SpeedShift EPP'yi 128 yani Dengeli Performans olarak işaretlenmişsiniz bu yüzden de boşta düşük frekansta olabilir.

TPL sekmesinde:
Power Limit 4'te sağdaki kutuya 0 yazın. Apply'a basın. Yine de sorun düzelmezse bu PL4'ün kaldırılamayacağı anlamına gelir. 0 değeri sorunu çözmez ise 1023 olarak ayarlayın. Apply'a basın.

PL1 ve PL2'i sırasıyla 60/80 olarak ayarlayın.

PL1 Clamp tikini kaldırın.

FIVR sekmesinde tablonun hemen altındaki kutuyu tikleyin.

İntel GPU ve İGPU Unslice'ı -100 undervolt edin.

Sorun düzelmiş olmalı. Dediklerimde Apply'a basmayı unutmayın.
Dizüstü bilgisayarım olan Acer Predator PH 317-54 cihazımı şarja bağlı bir şekilde başlatmayınca CPU hızı 2.8GHz'de kalıyor ve EDP/Currrent Limit Throttling'e giriyor fakat Predator logosu gelmeden önce şarja bağlarsam CPU hızım 4 ve üstünü girebiliyor rahatlıkla. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.
Cihazınızdaki bir çeşit yazılım siz sistemi başlattığınızda şarjda daha uzun süre kalması için IccMax ve PL4 limitlerini sanırsam düşürüyor.

ThrottleStop ile üstesinden kolaylıkla gelinebilir. Yardımcı olabilirim.

Denetim Masası'ndan yüksek performans a alın düzelir.

Cihazınızdaki bir çeşit yazılım siz sistemi başlattığınızda şarjda daha uzun süre kalması için IccMax ve PL4 limitlerini sanırsam düşürüyor.

ThrottleStop ile üstesinden kolaylıkla gelinebilir. Yardımcı olabilirim.
Zaten ThrottleStop ile 3.9 Ghz'e kitleyip Core ve Cache aakım değerlerini -101mv civarına çektim.
Bunla alakasız.

Turbo kapanıyor sanırsam. Bu da Turbo için gerekli gücün akımsal anlamda izin verilmemesi yada Turbo'ya çıkış gücünün farklı tür bir limit ile engellenmesi. Genelde bu düzeltmez sorunu.
Zaten ThrottleStop ile 3.9 Ghz'e kitleyip Core ve Cache aakım değerlerini -101mv civarına çektim.
Ayarlarınızı atın ilgileneyim lütfen.
ThrottleStop Ana Ekranı
ThrottleStop FIVR sekmesi (Tüm birimler için ekran görüntüsü atın.)
ThrottleStop TPL sekmesi.

Bunların ekran görüntüsünü atar mısınız? Basit bir problem çözeriz.

Prize takamdan açınca PC kendini dengeli mod a alıyor. Nasıl alakasız olsun. 10 yıl laptop kullandım ve prize takamdan açınca dengeli modda açtığını çok iyi biliyorum.
Şuradan alakasız. Zaten o şekilde kullanıyorum. :D Sürekli yüksek performansta. Ama tekrar kontrol edeyim. Olursa sizden özür diler ve teşekkür ederim.

Şuradan alakasız. Zaten o şekilde kullanıyorum. :D Sürekli yüksek performansta. Ama tekrar kontrol edeyim. Olursa sizden özür diler ve teşekkür ederim.
Bu arada şunu da belirteyim fark ettiyseniz yukarıda sizin dediğinizi destekledim ama genellikle ifadesini kullandım. Bazı sistemlerde yüksek voltaj yada beklenmeyen frekanslar da sebep olabiliyor. Genelde Windows Güç Yönetiminin minik bir bugu oluyor ve sistemi tamamen kapatıp aynı ayarlar ve koşullar ile açılınca düzeliyor aslında aşırı alakasız bir şeyden bahsetmiyor ancak zor bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı