Acer Predator XB273KGP monitörde G-Sync açılmıyor

JeaLeusy

Kilopat
Daha fazla  
Acer Predator XB273KGP monitörünü kullanıyorum üründe G Sync var fakat NVIDIA denetim masasında gözükmüyor. Daha önce arkadaşımda bağladığımda aktif olmuştu. Kutu ve monitör üzerinde de G-Sync yazıyor zaten.

DDU ile 2 kere silip güncel driver yükledim ve eski driver denedim fakat olmadı.

Monitör 2X DisplayPort'tan bağlı tekten bağlarsam 4K'da 120 Hz veriyor 2 kabloyu da takınca 144 Hz. 1 veya 2 kablo fark etmiyor ikisinde de Gsync gelmedi.

Monitör ayarlarında G Sync ile ilgili bir ayar yok ama yine de ayarları kurcaladım.

Ayarlarda DisplayPort 1.4 seçili.

2080 Ti, AMD 3900x, ve X570 STRIX-e mevcut.

@Recep Baltaş

1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörün üzerindeki tuşlardan ayar menüsüne ulaşın. G-Sync ile ilgili bir ayar varsa etkinleştirin.

Monitörün üzerindeki tuşlardan ayar menüsüne ulaşın. G-Sync ile ilgili bir ayar varsa etkinleştirin.
Yok malesef bi adaptive sync var oda açılmıyor.
Ayarlar kısmından 4k 144 hz yi kapatırsam adaptive sync açılıyor ve Gysnc geliyor ve ama bu seferde monitör 144 hz ye çıkmıyor 120 hz de kalıyor.
Tek kabloyla 120 hz adaptive sync açtıktan sonra gysnc geldi sonra o ayar açıkken çift kablo bağladım şuan 4k 144 hz ve gysnc açık gözüküyor. Görüntü bugu mu diye yeniden başlattım ama jala açık oldu sanırım :)
Not : Görüntü buguymuş 144 hz ve gysnc aktif olmuyor ya 120 hz de gysnc aktif edicem yada 4k 144 de gysnc olmadan kullanıcam. Çok saçma ama anladığım kadarıyla yapacak bir şey yok.

Dosya Ekleri

• 1-vert-horz.jpg
    1-vert-horz.jpg
    76,2 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
Yok maalesef bir adaptive Sync var oda açılmıyor.

Ayarlar kısmından 4K 144 Hz'yi kapatırsam adaptive Sync açılıyor ve G-Sync geliyor ve ama bu seferde monitör 144 Hz'ye çıkmıyor 120 Hz'de kalıyor.
Tek kabloyla 120 Hz adaptive Sync açtıktan sonra G-Sync geldi sonra o ayar açıkken çift kablo bağladım şu an 4K 144 HZ ve G-Sync açık gözüküyor. Görüntü bugu mu diye yeniden başlattım ama jala açık oldu sanırım :)
Not : Görüntü buguymuş 144 Hz ve G-Sync aktif olmuyor ya 120 Hz'de G-Sync aktif edeceğim ya da 4K 144'de G-Sync olmadan kullanacağım. Çok saçma ama anladığım kadarıyla yapacak bir şey yok.

Sorunu çözebildinizmi G-Sync açılıyor mu?
Bir de bu monitörü almayı düşündüm tavsiye eder misiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı