Acer Swift 1 - Celeron N4020 vs. Pentium N5000

AKD

Kilopat
Yer
İzmit
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, halihazırda kullandığım bir masaüstü sistemim var. Günlük mailler için, makale, tez yazımı, dizi-film video izleme işlevleri için kullanabileceğim bir laptop arayışındaydım. Uzun pil ömrü ve şık tasarımı sebebi ile Acer Swift 1 modelini beğendim. Fakat kararsız kaldığım bir nokta var.

2800 TL fiyatlı Celeron N4020 / Acer Swift 1 SF114-33 Intel Celeron N4020 4GB Ram 128 SSD 14'' FHD Windows 10 Gold Notebook Fiyatı ve Özellikleri
3900 TL fiyatlı Pentium N5000 / ACER Swift1/ SF114-32-P3JY/ Pentium N5000/ 4GB/ 128 SSD/ UHD/ 14" FHD/ Win10 Laptop Silver

Ürünler Online'da yok, mağazadan alınacak.

Modelleri arasında performans farkı çok göze çarpar mı? Almak istediğim laptopa 4000TL'den fazla para vermek istemiyorum. Çünkü halihazırda işimi gören bir bilgisayar zaten var. Benim için önemli olan akışkan bir biçimde, video izlerken donma yaşamadan işlerimi rahatça yapabildiğim bir bilgisayara sahip olmak. Bu segmentte ürünü olan arkadaşlar ya da bilgisi olan arkadaşlar tavsiyeleri ile yön verirse çok memnun olurum teşekkürler.

Video izleme kısmında iki bilgisayar da işini görecek ama N5000 tabii ki daha iyi. Mağazadan mı almak istiyorsunuz bütçeniz ne kadar? Size internetten tavsiyede bulunayım mı?

Tavsiyelere tabi ki açığım, çok memnun olurum. İnternetten de alabilirim tabi ki.

Bu ürün çok fazla kalmadığı için öncelikle mağazaların stoğunda arattım. Trendyol ve hepsiburada gibi yerlerde var ancak güvenemedim pek.

Tavsiyelere tabi ki açığım, çok memnun olurum. İnternetten de alabilirim tabi ki.

Bu ürün çok fazla kalmadığı için öncelikle mağazaların stoğunda arattım. Trendyol ve hepsiburada gibi yerlerde var ancak güvenemedim pek.
Maksimum bütçeniz ne kadar ona göre tavsiyede bulunayım aşmasın.

Lenovo dikkate değer bir ürün gibi gözüküyor.

Az önce şunu gördüm bende :

Pentiumla hemen hemen aynı fiyat daha avantajlı olur muhtemelen.
Olabilir hocam Pentium'dan daha mantıklı, hemen almayacaksanız bu ürünün fiyatını izlemenizi öneririm. 3900 liralara kadar düşmüştü geçen günlerde ve kaçırılmayacak fiyat bir daha gelirse.

Teşekkür ederim yardımlarınız için, Acer swift 1 ya da aspire arasında kaldım şu anda.
Celeron ve Pentium arasındaki fikrimi netleştirmem gerekecek.

Başka fikri ve düşüncesi olan arkadaşlar da yazarsa sevinirim.

1.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı