Çözüldü Acer Swift 3 Laptopa RAM eklenir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

trulydesire

Hectopat
Herkese merhaba. Acer Swift 3 modelinde 8 GB RAM'i olan bir laptopum var ve bu RAM'i eğer mümkünse 16'ya çıkartmak istiyorum. Bilgisayarların teknik detaylarından pek anlamadığım için ne bu slot muhabbetini ne de hangi RAM'i almam gerektiğini hatta direkt RAM yükseltmesi yapma şansım var mı onu bile bilmiyorum. Görev Yöneticisi'nden bellek kategorisine baktığım zaman slot 2/2 gözüküyor. Sanırım bu 4+4 falan demek şu an 8 GB olduğuna göre. Anlayacağınız sorularım şunlar; RAM'i 16'ya çıkarabilir miyim? Eğer evetse nasıl bir yol izlemeliyim hem alacağım RAM'ler hem de nerede nasıl yaptıracağım hakkında? Muhtemelen birçoğunuz için çocuk oyuncağı olan bu konuda yardıma ihtiyacım var. Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
RAM upgrade yapılamıyor, SO-DIMM slotu yok görünüyor baktığım kadarıyla. Bu kodun uzantısı yazar mısınız? Tam net bilgi için gerekli.
Tam olarak model kodunu, CPU-Z üstünde Memory ve SPD sekmelerinin ekran görüntülerini atar mısınız?

Dosya Ekleri

• 111.png
    111.png
    20 KB · Görüntüleme: 6
  • 222.png
    222.png
    17,9 KB · Görüntüleme: 9
RAM upgrade yapılamıyor, SO-DIMM slotu yok görünüyor baktığım kadarıyla. Bu kodun uzantısı yazar mısınız? Tam net bilgi için gerekli.

Çözüm
Dxdiag aracılığıyla aldığım kod sadece bundan ibaret. Eğer devamı varsa nasıl görebilirim hiç bilmiyorum.. araştırayım bir.

RAM upgrade yapılamıyor gibi, SO-DIMM slotu yok görünüyor baktığım kadarıyla. Bu kodun uzantısı yazar mısınız? Tam net bilgi için gerekli.
SF314-43-R5AY
Sanırım bu.

DxDiag aracılığıyla aldığım kod sadece bundan ibaret. Eğer devamı varsa nasıl görebilirim hiç bilmiyorum. Araştırayım bir.

SF314-43-R5ay
Sanırım bu.

İşlemciniz AMD mi? Kaynaklar biraz garip fakat ağırlıklı olan yükseltme yapılamayacak olanlar.

Geri
Yukarı