Çözüldü Acer Swift 3 SF 314-42 laptop BIOS downgrade sonrası siyah ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mordo RS

Hectopat
Daha fazla  
Acer Swift 3 sf 314-42 laptopuma forumdaki bir rehber ile BIOS düşürme işlemi yaptım fakat şu anda cihaz açılıyor ama siyah ekranda kalıyor üretici yazısıda BIOS menusude gelmiyor yardım eder misiniz? Hep bu BIOS güncellemelerinden yanıyor başım işlemleri harfi harfine yaptığım halde :(
@Recep Baltaş @Ali Güngör.

Çözüm
Fd dosyasına FH4frx64.fd yazıp BIOS recovery dener misin güncel BIOS sürümünü kullanın.

Fd dosyası yok bende maalesef baktığım kaynaklarda fd dosyası gozukuyor ama bende yok nasıl bulabilirim acaba.

Fd dosyasına FH4frx64.fd yazıp BIOS recovery dener misin güncel BIOS sürümünü kullanın.

Bende bu dosyalar var sadece.(W7 özel sürüm kullandığım için SS alamadım KB.) IMG20220704130646.jpg

Benimde çok korktuğum bir konudur Bios Güncellemesi ve özellikle OverClock işlemleri. Umarım çözüm bulursunuz. ☹️
Teşekkürler,umarım çözebilirim.Servise yollayacağım duzeltemessem umarım donanım değişikligi gerekmez.

Çözüm:
FD dosyasına FH4FRX64.fd yazıp BIOS Recovery dener misin güncel BIOS sürümünü kullanın.
Benim bios dosyaları arasında abobios.bin dosyası vardı Onu FH4FRX64.fd olarak adlandırdım ve @SunSet 'inde dediği gibi güncel sürümü kullanrk yaptım eski bios sürümünde yapınca olmadı.Sonra laptopta fn+esc ile recovery moduna girdim 3-4 kez tekrarladım laptop düzeldi.

Fd dosyası yok bende maalesef baktığım kaynaklarda fd dosyası gozukuyor ama bende yok nasıl bulabilirim acaba.

Bende bu dosyalar var sadece.(W7 özel sürüm kullandığım için SS alamadım KB.)IMG20220704130646.jpg

Benimde çok korktuğum bir konudur Bios Güncellemesi ve özellikle OverClock işlemleri. Umarım çözüm bulursunuz. ☹️
Teşekkürler,umarım çözebilirim.Servise yollayacağım duzeltemessem umarım donanım değişikligi gerekmez.

Çözüm:
FD dosyasına FH4FRX64.fd yazıp BIOS Recovery dener misin güncel BIOS sürümünü kullanın.
Benim bios dosyaları arasında abobios.bin dosyası vardı Onu FH4FRX64.fd olarak adlandırdım ve @SunSet 'inde dediği gibi güncel sürümü kullanrk yaptım eski bios sürümünde yapınca olmadı.Sonra laptopta fn+esc ile recovery moduna girdim 3-4 kez tekrarladım laptop düzeldi.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı