İnceleme Acer Teknik Servis Deneyimi

Sevgili, sayın, muhterem, çok özel sosyal sakinleri hepinize iyi günler dilerim. Bugün Acer teknik servis deneyimimden bahsedeceğim ve sonda genel puanlama ile görüşümü belirtip bitireceğim.

Cihaz Modeli: Acer Aspire 3 A315-57G

Öncelikle laptop'u servise vermeden önceki sorundan bahsedeyim. Laptop'u alalı yaklaşık 6 ay oldu ve cihazda ciddi bir performans kaybı, şiddetli bir fan sesi ve ısınma sorunu vardı. Bende aynen bu şekilde müşteri hizmetlerine anlattım ve onarım talebi oluşturdular. Bir kod verdiler ve UPS Kargo ile laptop'u gönderdim. Kargo takip'ten sorgulama yaptığımda 19.08.2022 tarihinde laptop'un servise ulaştığını gördüm ve durumunu öğrenmek için müşteri hizmetlerini aradım. Laptop'un onarım sırası gelince gerekenlerin yapılacağını ve maksimum 20 iş günü içerisinde kargoya verileceğini söyledi.

Laptop 27.08.2022 tarihinde Yurtiçi kargo ile elime ulaştı. Onarım raporunda "Termal ve fan bakımı yapıldı. İşletim sistemi yeniden yüklendi, genel bakım yapıldı, bios güncellendi. Cihaz uzun süre test edildi bir sorun görülmedi." yazıyordu.

Bende aksi bir durum varmı diye test etmeye başladım. Arayüzde gezindim, kullandığım programları yükledim, driverleri kontrol ettim. Sorun genel olarak çözülmüştü. Isınma eskisi kadar yoktu, fan sesi yine duyuluyordu lakin eskisi gibi şiddetli değildi, cihaz performansı genel kullanımda stabildi, can sıkacak sorunlar yoktu.

Yavaş yavaş toplarlayacak olursak servisten genel anlamda memnun kalmıştım. Lakin 6 ay gibi kısa sürede böyle sorunlar ile karşılaşmak garibime gitti. Her neyse nede olsa sorun genel itibariyle çözülmüştü. Tek problem laptop kasasında ufak tefek beyazlıklar vardı. Termal macun diye düşünüyorum. Yüzey tırtıklı olduğu için biraz uğraştırdı ama geçti. Şimdi gelelim puanlamaya.

Müşteri Hizmetleri: 10/8.5 = Bağlanma süresi ve temsilcinin yardımı gayet yeterliydi.

Servis Durumu: 10/9 = Söyleyecek çok bir şey yok beni tatmin etti.

Servis Süresi: 10/10 = Gayet hızlı diye düşünüyorum.

Genel: 10/9 = Karşılaştığım sorun basit olduğu için herhangi bir problem yaşamadım ve servis konusunda söyleyeceğim negatif bir şey yok. Umarım sizde herhangi bir problem yaşamazsınız.

İncelemem bu kadardı ekleyeceğiniz veya soracağınız bir şey olursa yazabilirsiniz. Herkese iyi sosyaller dilerim. 🥳
05.09.2022

Genel olarak kimse Acer servisinden memnun değil gibi ama sizde bir sorun çıkamamış en azından, sıkıntısız kullanırsınız umarım.

@Artoria Pendragon a katılıyorum genelde Acer servisinden memnun kalan insan sayısı azdır. Bakılacak olursa sizin cihazınıza basit işlemler yapılmış bundan dolayı memnun kalmış olabilirsiniz. Farklı bir sorun olduğunda memnuniyet oranının bu kadar yüksek olacağını sanmıyorum.

@Artoria Pendragon a katılıyorum genelde Acer servisinden memnun kalan insan sayısı azdır. Bakılacak olursa sizin cihazınıza basit işlemler yapılmış bundan dolayı memnun kalmış olabilirsiniz. Farklı bir sorun olduğunda memnuniyet oranının bu kadar yüksek olacağını sanmıyorum.
Dua edelimde farklı bir sorun olmasın o zaman. 🙃

Yeni konular

Geri
Yukarı