Acer teknik servisi nasıl?

Zenitth

Picopat
İnternette insanlar teknik servisin pek iyi olmadigini, garanti dahilinde olmasina ragmen yuksek fiyatlar istediklerini vs soylemisler.
Bunlar ne kadar dogru ne kadar yanlış?
Acer teknik servisi iyi mi, bilgisi olan var mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette insanlar teknik servisin pek iyi olmadigini, garanti dahilinde olmasina ragmen yuksek fiyatlar istediklerini vs soylemisler.
Laptopu garantiye gönderdim garanti süresi olmasına rağmen garantisi bitmiş dediler o yüzden hep uzak durmaya çalışırım o firmadan.

Tamamen kendi yaşadığım olay çerçevesinde yazıyorum başkası çok memnun kalmıştır orasını bilemem.

-Eskiden Acer kullanıyordum durduk yere HDD sıkıntı çıkardı bu arada garantinin bitmesine 30 gün falan var neyse gönderdim sağ olsunlar değiştirdiler sıkıntısız, 20 gün sonra falan gönderdiler. 15-20 gün sonra garantisi bitti ve laptop masaüstündeyken anakartı yandı (takılan hdd ile alakalı olabilir dedi bilgisayarcı arkadaşlarım ama emin değilim) garantisi bittiği için hiç muhattap bile olmadılar. (normalde serviste geçen süre garanti olarak uzatılır) Hiç bir güç de bana Acer aldıramaz daha. Kendim bizzat yaşadığım olay başkası çok memnundur bilemem tabiki

Doğru çok pahalı. Bu acer laptopumun anakartı yamıştı 8.900 TL istediler. Gittim tamirciye 800 e yaptı.

Benimde Nitro 5 anakart arızalanmıştı, servise gitti ellerinde hazır anakart bulunuyormuş ve anakartı değiştirip tarafıma geri gönderdiler. Sonra başka arıza çıkmıştı USB 2.0 okuyup 3.0 okumuyordu. Yine servise gönderdim bu sefer yurt dışından anakart siparişi verilip 1 hafta beklenip geri göndermişlerdi. Sorunum düzelmişti fakat sağ hoparlör çalışmıyordu sol hoparlör çalışıyordu geri göndermiştim bu sefer bir şey yok çalışıyor bizde diye video çekip masaüstüne kayıt edip göndermiştiler. Bana sanki sağ hoparlörün soketi takmayıp gönderdiklerini düşündüm çünkü format attığımda da düzelmemişti sağ hoparlörüm.

Birde iki kere anakart değişmişti şarj soketi eskisi gibi değildi, şarj adaptörün ucunu şarj girişine takarken ve çıkarırken çok sertti şimdiki ikinci değişen anakarttın şarj girişi de öyle takarken zorlanıyorum hele ki şarj soketini çıkarırken daha zorlanıyorum. Şarj soketin girişi sert olması bir yandan iyi kolay çıkmaz sağ sola kolay dönüp bükülmez ama bilgisayarı aldığımız gibi rahat değil şarj soketleri anlayamadım sıkıntı yok diye bir daha göndermedim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı