ACER tüm ihtiyaçları karşılayan ürünleriyle sektördeki öncü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Katılım
14 Ağustos 2010
Mesajlar
68.396
Çözümler
806
Beğeniler
92.971
Yer
İstanbul
Mobile World Congress sırasında hızla değişen mobil dünyaya bakış açısını ortaya koyan Acer, tüm mobil ihtiyaçları karşılayan bir portföy sunabilen tek satıcı konumunda. Notebooklardan netbooklara, tabletlerden akıllı telefonlara kadar Acer’ın çözümleri tüm yelpazeyi kapsıyor. Çünkü Acer’ın hedefi, mobiliteyi herkes için çekici ve anında erişilebilir hale getirmek. Bu da sadece milyonlarca müşterinin stillerine ve ihtiyaçlarına özel çözümler geliştirilmesi değil aynı zamanda spesifik amaçlar için çok farklı ürünler içeren bir ürün serisinin yaratılması demek.


Bugün etrafımızdaki her şey mobilite hakkında, oysa sadece bir kaç yıl önce durum çok farklıydı.
Piyasadaki diğer oyunculardan çok önce, Acer zorlu bir yolu tercih etmiş ve elindekilerin tamamıyla mobiliteye desteklemeye karar vermişti. İşte nihai hedefinden hiçbir zaman uzaklaşmadan ve misyonuna sıkı sıkıya bağlı kalarak, değişime ve riskler almaya açık bu cesur yaklaşımı ile Acer sektörde fark yarattı.

Yakın zamanda yapılan tahminlere göre, 2015 yılında bir milyar kişi, internete erişmek için mobil geniş bant hizmetlerinden ve 1.4 milyar kişi de hem kablolu hem de mobil bağlantı hizmetlerinden yararlanacaktır, bu da 2.4 milyar kişi yani dünya nüfusunun üçte birinden fazlasının interneti mobil erişim ile kullanacağı anlamına gelmektedir. Kısacası, dilediğiniz herhangi bir cihazdan, dilediğiniz yerde ve dilediğiniz zamanda internete erişme fırsatınız olacak.

Bunun sonucu olarak da yeni modeller, yeni kullanıcı ihtiyaçları ve yeni biçim faktörleri ortaya çıkacak ve endüstrinin görünümünü değiştirecektir. Çünkü yeni cihazlar aynı zamanda yeni fırsatlar yaratacaktır. Aynen notebook, netbook, akıllı telefonlar ve şimdi de tabletlerde olduğu gibi.

DNA’sında hem mobilite hem de yenilikleri barındıran Acer, her geçen gün, hareketli yaşam stilimize uygun kullanışlı modellere ve görüntü faktörüne doğru ilerleyen bu dönüşümden en iyi şekilde faydalanabilecek konumdadır.

Bugün Acer, tüm mobil ihtiyaçları karşılayan bir portföy sunabilen tek satıcı konumunda. Notebooklardan netbooklara, tabletlerden akıllı telefonlara kadar Acer’ın çözümleri tüm yelpazeyi kapsar.
Çünkü Acer’ın hedefi, mobiliteyi herkes için çekici ve anında erişilebilir hale getirmektir. Bu da sadece milyonlarca müşterinin stillerine ve ihtiyaçlarına özel çözümler geliştirilmesi değil aynı zamanda spesifik amaçlar için çok farklı ürünler içeren bir ürün serisinin yaratılması demektir.

Gianfranco Lanci, Acer INC Başkan & CEO’su Acer’ın hızla değişen mobil dünyaya bakış açısını şöyle değerlendirdi:

“Mobil segmentteki bir sonraki büyüme aşaması, daha gelişmiş teknolojilere geçiş ve önümüzdeki yıllarda veri hizmetlerine olan daha fazla talep ile yönlendirilecektir. Acer’ın notebook ve PC satıcısı olarak uzmanlığı ve deneyimleri de akıllı telefonlarımızın ve tabletlerimizin başarısını arttıracaktır. Kişisel bilgisayarların kullanımının ne kadar arttığını düşünürsek, bunun nedeninin İnternet olduğunu da çok rahat görebiliriz, başka bir deyişle buna kullanıcılarının bağlanma ve internette gezine ihtiyacı neden olmuştur. İşte bundan dolayı da internete komple erişim sağlayan küçük, portatif cihazlar alma ihtiyacı doğmuştur."

Ancak kesintisiz bağlantı bunu yönlendiren unsurlardan sadece biridir çünkü kullanıcı deneyimi de burada denkleme girmektedir. Mobil cihazların, kullanıcıyla dost teknolojilerden internette kesintisiz gezinmeye, sosyal ağlarda kolayca etkileşim kurulmasından zengin mültimedya seçeneklerinden yararlanma zevkine kadar, evdeki bilgisayarlarımızla eş düzeyde bir kullanıcı deneyimi sunabilmesi gerekir.

Bilgi miktarı ve dijital içerik üretimi ve yine aynı şekilde içerikten – fotoğraflar, videolar, filmler, oyunlar - faydalanma ve bunları paylaşma seviyesini maksimuma çıkaran cihazlara olan talep artarken, evimizdeki bilgisayarımızda yaşadığımız deneyimler kadar zengin deneyimlerin her yerde sunulabilmesi yönündeki talep de aynı şekilde artmaktadır. Kısacası, bilgisayarın performans açısından becerilerini yenilikçi biçim unsurları ve teknolojilerle birleştiren cihazlar şu anda tüketilen içerik için çok daha uygundur.

Mobil ürünler – akıllı telefonlar, netbook, notebook ve tabletler – farklı kullanıcı davranışlarını ve senaryolarını yerine getiren farklı boyut ve performanslar sunan web iletişim cihazlarıdır: internet üzerinden bilgi ve belgeye basitçe erişme olanağından, çok karmaşık bir içerik oluşturmaya kadar uzanan çok geniş bir yol.

Acer’ın stratejisi çok basittir. Yapılan tahminlerden de çok net anlaşılacağı gibi, bağlanırlık ve mobilite önümüzdeki yıllarda hızla büyümeye devam edecektir ve bu segment çok ciddi büyüme fırsatları sunmaktadır. Kullanıcılarına, mobilite ihtiyaçları için doğru araçları sunan ve mobil çözümler – akıllı telefonlar, tablet, notebook, netbook – ve içerik oluşturmadan içerik tüketimine kadar her türlü mobil hizmeti sunma alanında global bir tedarikçi haline gelen Acer’ın konumu bu dönüşümü benimsemek için mükemmeldir.

Bugün, netbook/notebook, akıllı telefonlar ve tabletleri içeren deneyimlerin sürekli olarak pazara sunulması çok önemlidir. Kullanıcılara, sürekli olarak, güven hissi veren bir deneyim sunabilmek demektir. Bu, herkesin yaşadığı ortak Acer deneyimidir..
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yukarı