Acer V3-571G baskı altında kapanma sorunu

JaroxJamaica

Megapat
Makaleler
12
Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bariz şekilde ısınma sorununuz var. Notebook'u temizletin ve termal macun yenilemesi yaptırın. Bir Acer vakası daha. Kayıtlara geçsin lütfen. :)

Acer V3-571G kullanmaktayım. Herhangi sitemi zorlamıyacak oyun oynarken laptop aniden kapanıyor. Soğutucuda kullanıyorum sebebi ne olabilir? Oyunları steam'den orİjinal oynamaktayım yani korsanla bir alakası yok.

Aynı modeli kullanıyorum. Hatta aynı modelden yazıyorum. Fan sorunu bende de var. Termal macunu falan değiştirdim. İki üç ayda bir sürekli bu işlemin yinelenmesi, fanın temizlenmesi gerek. En azından bu model için temizleme periyodu çok kısa. Yoksa deliler gibi ısınıyor. Ayrıca modelin fanı maalesef kısa sürede mevta oluyor.

Bundan önce kullandığım Acer'ın içinde alüminyum çerçeve falan vardı ve 5 sene boyunca çalıştı. Sonra bir gün kapandı ve öldü. Aşağı yukarı 3 yıl önce i7'li v3'e geçtim. Ancak 1.5 sene verimli kullanabildim. Kötü kasa, kırık menteşe, 2 defa bozulan hdd, sık sık ram hataları ve maalesef bitmek bilmeyen fan sorunu.

Notebook tamiriyle aram iyi olduğu için, menteşesinden, kasasına kadar sık sık tamir ettim. Ancak bundan yaklaşık 3 ay önce sıkılıp son temizlik için açtığımda (adaptör girişinin kopmuş lehimlerini düzeltmek için açmıştım ki dandik menteşe yüzünden 3 kere koptu lehim) yeter artık deyip, çok sağlam bir şekilde yapıştırdım. Ve sürpriz 2 ay sonra tekrar fan gitti.

Makine şu an son nefeslerinde ve son tamirde yapıştırıcıyı (kasa tamirinde kullanılan dolgu malzemesi demek daha doğru) bol kullandığımdan kasayı kırmadan açmak maalesef mümkün değil. Ben bu notebookta ısı yüzünden kendiliğinden düşen vidalar gördüm. Hayatımda kullandığım en kötü notebook modeli oldu. Bundan önce 5 sene kullandığım Acer'ın tam aksine bir izlenim. Normalde tamirden anlamayan birinin elinde olsaydı sanırım notebook çoktan ölmüştü. Yaklaşık 6-7 kere içini açıp sürüsüyle işleme maruz kaldı. Ve şu saatten sonra Acer ile hiç işim olmaz.

Size önerim açması çok kolay olan bu kasayı açıp fan temizliği ve termal macun yenilemesi yapın. Gittiği kadar gitsin. Ne kadar yaşarsa kârınıza.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı