Acer V3-571G Wifi kart değişimi

hsn_382

Hectopat
Daha fazla  
Foruma yeni üye oldum herkese selam. Öncelikle blog siteniz olan technopat.net sitenizde wifi kartı değişim konusunu okudum ve sıkıntı yaşadığım bir konuyu yorum olarak paylaştım. Ancak herhangi bir cevap gelmedi.
yorum attığım yazınızın linki
Laptop Wireless Kartı Değiştirme

Wifi kartını söküp takabilirim bu konularda el becerim vardır. Lakin alacağım kart uyumlu olur mu olmaz mı bilmiyorum. Bazı kartlar söket yapısı aynı olmasına rağmen çalışmayacağını söylediler. benim bilgisayarımdaki wifi kartı çalışmakta arıza yok yani. Ben farklı marka bir wifi kartı ile değiştirmek istiyorum. Bu konuda yardımcı olur musunuz.
benim bilgisayarımdaki wifi kartı.

get

Bu atheros marka wifi kartıdır. Benim takmak istediğim wifi kartı ise intel centrino advanced n wimax 6250.

Lütfen yardımcı olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bilgisayarım acer v3-571g model. Intel 6250 çipli olması gerekiyor yada aşağıdakilerden birtanesi:

• Intel® Centrino® Wireless-N 1000, 1030, 2200, or 2230
  • Intel® Centrino® Wireless-N 2200 for Desktop
  • Intel® Centrino® Advanced-N 6200, 6205, 6230, or 6235
  • Intel® Centrino® Advanced-N 6205 for Desktop
  • Intel® Centrino® Wireless-N + WiMAX 6150
  • Intel® Centrino® Advanced-N + WiMAX 6250
  • Intel® Centrino® Ultimate-N 6300
  • Intel® Dual Band Wireless-N 7260
  • Intel® Dual Band Wireless-AC 7260
  • Intel® Dual Band Wireless-AC 7260 for Desktop
  • Intel® Dual Band Wireless-AC 3160
  • Intel® Wireless-N 7260
  • Broadcom BCM43228*
  • Broadcom BCM43241*
  • Broadcom BCM4352*
Ben 6250 olanı beğendim. Küçük not: Bazı yerlerde kartların sadece İBM ile çalışacağı şeklinde bilgi var.

Bazı üreticiler BIOS'a whitelist diye kendi istedikleri wifi kartlarını içeren bir liste ekliyormuş.

Bu tip bir durumda, liste ile kart bilgisi örtüşmeyince, kart uyabilecekken bile uyumsuzluk dediğin sorun oluşuyor.
Bence en garantisi ACER ile temasa geçip onlardan öğrenmen.
Benim okuduğum bir linkte sistemi kandırma yönteminden de bahsediliyor ama her makinada olur mu bilemiyorum.

Güncelleme: BIOS forumlarında ACER'in böyle bir uygulama kullanmadığını öğrendim ama sen yine de sor.

Çok teşekkür ederim. Bi yerden wi-fi karti buldum deneme amaçlı bilgisayarıma taktım sonuç olarak sorunsuz çalıştı. Bu yuzden de istediğim kartı sipariş ettim. Kart geldiğinde sonucu burada paylaşırım.

Foruma yeni üye oldum herkese selam. Öncelikle blog siteniz olan technopat.net sitenizde wifi kartı değişim konusunu okudum ve sıkıntı yaşadığım bir konuyu yorum olarak paylaştım. Ancak herhangi bir cevap gelmedi.
yorum attığım yazınızın linki
Laptop Wireless Kartı Değiştirme

Wifi kartını söküp takabilirim bu konularda el becerim vardır. Lakin alacağım kart uyumlu olur mu olmaz mı bilmiyorum. Bazı kartlar söket yapısı aynı olmasına rağmen çalışmayacağını söylediler. benim bilgisayarımdaki wifi kartı çalışmakta arıza yok yani. Ben farklı marka bir wifi kartı ile değiştirmek istiyorum. Bu konuda yardımcı olur musunuz.
benim bilgisayarımdaki wifi kartı.

get

Bu atheros marka wifi kartıdır. Benim takmak istediğim wifi kartı ise intel centrino advanced n wimax 6250.

Lütfen yardımcı olun.

Merhaba, sonuç yazmamışsınız. Ben de değiştirmek istiyorum ne yaptınız acaba ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı