Acer V3 772-G dizüstü nasıldır?

@Recep Baltaş Ben karşıyım hevesle yeni bir şey alan birine bu kadar kötü yorumlar yapıp hevesini kırmaya. Bu konuda senin biraz daha özverili olman gerektiğini düşünüyorum.

Teknoloji şans işidir, MSI ya da Asus gibi markaları alıp birkaç ay sonra ciddi bir sorunla da karşılaşabilirsin, Casper ve Acer gibi markaları alıp 3-4 yıl hiç sorun da yaşamayabilirsin. Mesela benim 2010 Ekim ayında 2700 $ + KDV verip aldığım Dell laptop'ın, 1 yıl kullanmadığım halde anakartı yanmıştı ancak benimle aynı dönemde Casper laptop alan arkadaşım fan temizliği haricinde hiç sorun yaşamadan geçen haftaya kadar kullandı. Ben ise o Dell'in üstüne 2012 Temmuz ayında 2900 TL'ye Asus ve 3 hafta önce de 4000 TL'ye (SSD, 8 GB ek RAM ve soğutucu dahil) MSI aldım.

Donanım konusunda ise o fiyata daha iyilerini alabilirdin. Mesela GTX850M daha iyi olurdu ancak oyunları ultra ayarlarda oynamak gibi bir derdin yoksa GT750M ile zaman içinde orta ve orta-alt ayarlara çekip oynayabilirsin. Casper alan arkadaşım geçen haftaya kadar Skyrim gibi oyunları GT335M gibi kıytırık bir ekran kartıyla çözünürlük düşürüp orta ayarlarda 25-30 FPS civarında oynuyordu. (Sadece Morthal çevresinde sis yüzünden 20 FPS'ye düşüyordu.) İşlemci de RAM'ler de gayet iyi. Yakın zamanda bu laptop'a SSD alırsan performans olarak çok daha memnun olursun. Mesela ben 4 yıldan uzun süredir SSD kullanıyorum ve HDD olan bir bilgisayar kullanmayı asla düşünemiyorum.

Kısacası laptop'ı almadan önce burada konu açıp bütçeni söyleseydin o fiyata daha güvenilir bir marka ya da biraz daha iyi donanımı olan muadillerini alabilirdin ancak dediğim gibi teknoloji şans işi, eğer biraz şansın varsa sorun yaşamadan 3-4 yıl idare eder bu sistem seni.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı