ACER V3-772G işlemci ve ekran kartı değiştirilebilir mi?

Chipsetin 4702MQ'yu destekliyor. TDP'si de soğutmana uygun. Soketi de.
Bios da muhtemelen uygundur ama kesin bilme şansım yok, onu ACER ile netleştirmen gerek.

ARK | Intel® Ürünlerini Karşılaştır

Farkındaysan i7 sana 4 fiziksel çekirdek avantajı sağlıyor ama iki çekirdeğe kadar az miktarda dezavantajı var. Onun dışında cache ve grafik desteği vs. iyileşiyor.

Bios da muhtemelen uygundur ama kesin bilme şansım yok, onu ACER ile netleştirmen gerek.

Farkındaysan i7 sana 4 fiziksel çekirdek avantajı sağlıyor ama iki çekirdeğe kadar az miktarda dezavantajı var. Onun dışında cache ve grafik desteği vs. iyileşiyor.

ACER ile netleştirmen gerek derken. Anlamadım. TDP nedir bilmiyorum. Soket LGA 1150 sanırım.

ACER desem ki ben işlemciyi yükseltmek istiyorum. Yükseltir mi?

LGA1150 masaüstü işlemciler için, karıştırma şimdi.

Benim söylemek istediğim şey şu: Kağıt üstünde herşey uygun ama bir de Bios'un izin vermesi gerekir. Bunu da ACER bilir.

Bir de fiyatlarına bak, iyi işlemci yüksek fiyat.

Ben o zaman yarın ACER Türkiyeyi arayıp Bios olayını soruyorum.

Ebayden ve amazonda arama kısmına laptop i7 cpu yazıyorum hep başka başka şeyler çıkıyor.

ka

kardeşim bildiğin konuyu hortlatmış olucam ama sana sorum şu cevaplarsan sevinirim diyelim ki işlemciyi aldım ki alıcam büyük bir ihtimal (i7-4702MQ) tek yapmam gereken mevcut işlemciyi çıkarıp yeni aldığımı takmam mı olacak ?
yani ekstradan bir tanıtma vb. bi iş olacak mı bana anakart bu işlemciyi destekler gibi geliyor ama aldıktan sonra ne yapacağımı bilmiyorum soruma cevap verirsen çok mutlu olurum şimdiden eyvallah :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı