ACER V3-772G işlemci ve ekran kartı değiştirilebilir mi?

furky41

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. ACER V3-772G modeli kullanmaktayım. Laptopumdan memnunum. Fakat bu laptop işlemci ve ekran kartı değişimi neye göre oluyor. Biraz bilgi verebilir misiniz? Ayrıca ACER V3-772G modeli üzerinde konuşalım. Değiştirmek istesem ana karta bakmalısın diceksiniz.
www.driveridentifier.com: Drivers for Acer - Aspire V3-772 (Type1Family/V1.13- SKU:Aspire V3-772_0781_1.13) - Scan Result ANONYMOUS -
Böyle link atayım programla tarattım kısaca. Değişirse hangilerini takabilirim? Ayrıca laptop'un içine sığar mı yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeş belli değil. Sen bu modeli internette taratıp işlemcisi değişiyor mu, yoksa gömülü mü ekran kartı harici mi, dahili mi onlara bakman lazım.

Öncelikle ekran kartını değiştirmezsin MxM slotu mevcut değil, işlemciyi'de değiştiremezsin. Değiştirebileceğin parçaları söyleyeyim ben sana. RAM, Hardisk'i değiştirebilirsin sadece.

O modelde ekran kartı değişimi yapamıyorsun fakat işlemcinin rPGA soket olması lazım, yani anakarta gömülü değil. Eğer işlemcin i5 ise, muhtemelen rPGA (Socket G1) soket i7 4702MQ ile güncelleme yapabilirsin. (Tabi bulabilirsen.)

Modelin i7-4702MQ işlemcili olanları da var.

Fakat senin verdiğin ana model numarası, birçok alt model numarası da var, yani duruma göre değişebilir.

Genel olarak soket uyumu, bios, ısı/güç değerleri ve chipset evet diyorsa işlemci değiştirebilirsin. (yani birden çok opsiyonun olabilir)

www.acer.com.tr: V3-772G | Dizüstü bilgisayarlar - Teknik Özellikler ve İncelemeler - Acer

Ben bu chipset ve işlemci değişip değişmediğine nereden bakabilirim. İçini açmadan ? Şuan sonuçta Garantisi devam ediyor. İçini açmak istemiyorum. Eğer i7 olabilirse içini açarım. Ayrıca laptop parçası bakmak için hangi sitelere bakabilirim ? Amazon ve ebayde nasıl aratabilirim ?

O modelde ekran kartı değişimi yapamıyorsun fakat işlemcinin rPGA soket olması lazım, yani anakarta gömülü değil. Eğer işlemcin i5 ise, muhtemelen rPGA (Socket G1) soket i7 4702MQ ile güncelleme yapabilirsin. (Tabi bulabilirsen.)

i5 işlemci doğrudur. Böyle parçaları nereden alabilirim ? Amazon ve ebaydan nasıl aratabilirim ? Bununla ilgili siteler yok mu?

Edit.

Arkadaşlar ben Acer Türkiyeyi arayarak işlemci değişir değişmez mi diye sorsam ne cevap alırım?

İşlemcinin değişmesi için ne olması lazım?

Edit 2

Acer Türkiyeyi arayıp işlemcinin değişip değişmeyeceğini öğrenmem için sordum size bunları arayıp bu bilgileri isteyeceğim. Buraya yazıcam. Artık değiş değişmeyeceğini söylersiniz arkadaşlar.​

Son düzenleme:
@Silinen üye
OREqqA.png

@BByhgfd
v3 772g 5420121TMamm

Model no VA73

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı