ACER V3-772G vs ASUS X550JK

Wecess

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Ben yeni laptop alacağım ama sadece oyun için. Güncel oyunları ultra-high cıvarında karşılasın istiyorum.
Şimdiye kadar hep Asus X550Jk modelini öneriyorlardı. Ben araştırdım güzel laptop. Tam onu almaya karar vermiştim ki Acer V3-772G modelini gördüm. Bu iki laptoptan hangisini almalıyım? Neden? Farkları nelerdir? Performansları nasıldır?
Asus X550jk: Asus X550JK-XO012D Notebook en ucuz asus dizüstü bilgisayar modelleri pcdepo.com da aynı gün kargo kredi kartına taksit imkanı notebook modelleri...
Acer V3-772G: www.vatanbilgisayar.com: ACER V3-772G CORE İ5 4210M 2.6GHZ-12GB RAM-1TB HDD-17.3"-2GB-W8.1 NOTEBOOK - Vatan Bilgisayar
Cevaplarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Yazım yanlışım olmuşsa affola.

Ben sırf markası Acer diye tercih etmem. Zaten aralarında ahım şahım fark yok. Asus' un o modelinde genellikle HDD' den çok şikayet var. Bence o fiyat farkıyla SSD alıp çok rahat edersiniz.

Bende Asus öneriyorum. Arkadaşım N11.com'dan aldı. Sabah 9 da sipariş verdi ertesi gün 11'de elinde oldu.

Acer'ı en son 2012 yılında kullandım ve sürekli problem çıkardığı için, sevmediğim için sana Asus almanı öneriyorum.

Bende Asus'a yöneldim şu an. Önerileriniz için teşekkür ederim. Peki Asus X550jk'nin oyun performansı nasıldır?
Başka problemleri var mıdır? Ben mesela DVD-RW'ı kullanan birisiyim.

Asus' un o modeli tam F/P bir cihaz. Forum da çoğu kişi o Laptop' u öneriyor. Ama HDD' si çok ses yapıyormuş. Çoğu kişi ondan şikayetçi. Bütçe varsa SSD alabilirsiniz.

Ben Asus X550JK-XO012D kullanıcısıyım ve çok memnunum. Alınca direkt Windows 8.1 64bit yükle. DVD-RW biraz zor kapanıyor ama problem değil. Ekran parlaklığı ve ses kalitesi çok iyi. HDD sıkıntılı gerçekten olur olmadık yerde cızırtılar geliyor değiştirmek şart. Ram şu an yeterli sayılır ama bazı oyunlarda anlık fps düşüşüne sebep oluyor. CS:GO, Need For Speed The Run, Sniper Ghost Warrior 2, Payday The Heıst gibi oyunlarda denedim ayarlar hepsinde high-ultra kasma yok CS: Global Offensive'de internetten dolayı kopmalar oluyor. Şu an Max Payne 3 iniyor ve Battlefield 4 gibi aktif savaş oyunlarında deneyeceğim. Kısacası oyun için mükemmel bir laptop. Gamin mouse, gaming klavye aldıktan sonra tadından yenmeyecek benim için :)

Ben Asus X550JK-XO012D kullanıcısıyım ve çok memnunum. Alınca direkt Windows 8.1 64bit yükle. DVD-RW biraz zor kapanıyor ama problem değil. Ekran parlaklığı ve ses kalitesi çok iyi. HDD sıkıntılı gerçekten olur olmadık yerde cızırtılar geliyor değiştirmek şart. Ram şu an yeterli sayılır ama bazı oyunlarda anlık fps düşüşüne sebep oluyor. CS:GO, Need For Speed The Run, Sniper Ghost Warrior 2, Payday The Heıst gibi oyunlarda denedim ayarlar hepsinde high-ultra kasma yok CS: Global Offensive'de internetten dolayı kopmalar oluyor. Şu an Max Payne 3 iniyor ve Battlefield 4 gibi aktif savaş oyunlarında deneyeceğim. Kısacası oyun için mükemmel bir laptop. Gamin mouse, gaming klavye aldıktan sonra tadından yenmeyecek benim için :)
Öncelikle yorumun için çok teşekkür ederim. Ben DVD-RW'ı kullanıyorum. Bazıları DVD-RW'ı yerinden çıkartıp, SSD takın diyor çünkü. HDD'nin ses sorunu sıkıntı değil. Daha iyi bir HDD takılır.
Max Payne 3'ün performansı nasıl? Oynuyorsan yazar mısın?
Bir de soğutucu kullanıyor musun? Cevaplarsan çok sevinirim. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı