Acer Vg240y monitör alınır mı?

Ben yorumlayamam ama @Hyakutake_GC de sipariş ettiğinden yorumlayabilir. İade etmek için o kadar uüraştım ki... Amlatamam. Hemen kargoya veriyorlar, iade etmeye çalıştıkça hata çıkıyor. Sordum temsilciye o da aynı hatayı aldı tekrar deneyin derken zaman geçti tabi kargoladılar 1 saat sonra...

Güzel monitör ama standı kaba duruyor.

OverDrive ayarı olabilir mi dediğiniz? Bu arada ben de monitör alacağım AOC 24G2U ve ASUS VG249Q arasında kaldım. Sizin paylaştığınız monitör fiyat olarak çok uygun. Kullandıktan sonra yorumlarınızı paylaşır mısınız?

Bu arada onların paneli sipariş ettiğim model ile aynı panel.
Bu monitöre askı aparatı alayım mi öneriniz nedir? (Aparat alınca aynı fiyata gelecek, kaliteli ve ucuz :D bir aparat (F/P) yok mudur?)

Son düzenleme:
@Yuuji Bey, Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol TN panel sanıyorum bu ürünü (Hep öyle sandım, IPS varyasyonunu yeni gördüm. Lütfen yorumumu dikkate almayın.)
Çok anlamadığımdan soruyorum. Görüntü ve renk kalitesi olarak 3 ünün birbirinden farkı yoktur o zaman herhalde değil mi?

Renk gamutu olarak bakmak lazım herhalde. Bİ bakayım hemen.
Epey sitesinde, tüm bilgileri girmemişler. AOC 24G2U/BK - Acer Nitro VG240YPbiip - Asus TUF Gaming VG249Q Karşılaştırması - Epey

Birde asıl olan şu siteden bakmak gerekli...
Acer modelinde HDMI 2.0 olduğundan 144Hz i HDMI kablosu ile direk veriyor (Sonunda V olan model gelebilme şansı var. Gelirse HDMI den 165Hz çıkabilirken, panelin 10bit gelebilme ihtimalide var. Çok garip ama karşılaşılan durum bu.)
DisplaySpecifications - Specifications and features of desktop monitors and TVs bu siteden nedense HDMI sürümü 1.4 yazıyor (2.0 olmalı ki 144Hz verebilsin. Verebildiğine göre sitede ki bilgi yanlış veya 1.4 tende 144Hz alınıyor da ben mi bilmiyorum, anlamadım)
@SlackerX Bey, bence sizde bu modeli alın, komşum ile konuşursunuz.
@Hyakutake_GC ile

Son düzenleme:
Pivot özellikleri ve USB, hoparlör, kullaklık girişi özellikleri cezbetmiyor değil açıkcası diğer modellerin. Ekran kartım ASUS TUF olunca bir yanım VG249Q al diyor. AOC'un görüntüsü de daha çekici geliyor. Bu kararsızlığım öldürecek beni :D

Pivot özellikleri ve USB, hoparlör, kullaklık girişi özellikleri cezbetmiyor değil açıkcası diğer modellerin. Ekran kartım ASUS TUF olunca bir yanım VG249Q al diyor. AOC'un görüntüsü de daha çekici geliyor. Bu kararsızlığım öldürecek beni :D
Kupon kodunuz var mı (Trendyok üyeliğiniz var ise 1360TL ye alabilirsiniz. Stokta 1 tane kaldı. Haklısınız ama hoparlörlerinin giriş seviyesi olduğu söyleniyordu)
Başta banada görüntüsü çekici geliyordu ama panel aynı olunca...
Alırsanız mobilden alın ki kupon mobil için geçerli.
Ben hata yaptım, 40TL içerdeyim :D

Kupon kodunuz var mı (Trendyok üyeliğiniz var ise 1360TL ye alabilirsiniz. Stokta 1 tane kaldı. Haklısınız ama hoparlörlerinin giriş seviyesi olduğu söyleniyordu)
Başta banada görüntüsü çekici geliyordu ama panel aynı olunca...

Evet panelin aynı olması kafamı karıştırmadı değil. Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Kodum yok malesef. Sanırım göze daha hoş gelmesi ve ekstraları için 250 tl fazla ödemeye karar verdim :D

Monitörü bu gün PTT şubesinden teslim aldım.

HDMI 2.0 Portundan:
ACER.png

Dikkat ederseniz gelen model sonunda V olan 165Hz fabrika çıkışlı gelen model (Satıcının dediği 165Hz'ye OC yapsan, sağlıklı olmayan P modeli gelmiyor).

Diğer konularda açıkladığım gibi 165Hz'ye çıkan model geliyor. 165Hz olan model geliyor.

ÖZET şeklinde ayrıntılı bilgi: Acer Nitro XV240Y P launched in China, XV240Y V in the works

Geri
Yukarı