Çözüldü Acer X515 VRAM'i 128 MB gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Batuhan07388

Decapat
Daha fazla  
RAM
8
Arkadaşlar merhaba. MediaMarkt'tan bir arkadaşıma Acer X515 model laptop alınmış. İçerisinde i5 1135G7 işlemci 8 GB RAM mevcut fakat arkadaşım DxDiag yazdığı zaman ekran kartı video belleği 128 MB görünüyormuş. Ben YouTube'da gördüm, bu bilgisayarla, bu işlemciye iris mi neyse GTA 5 falan oynanıyor ama GTA 5 için en az 1GB VRAM lazım. Bunu nasıl arttırabiliriz, bu VRAM'i? 10000 TL para vermiş.

Çözüm
İhtiyacı olursa zaten kullanır. Boşta da 2GB kullanacak diye bir şey yok. 8 GB RAM varsa en fazla 4GB'a kadar alabilir fakat bu GPU için zaten en fazla 2 GB yeterli.
İhtiyacı olursa zaten kullanır. Boşta da 2GB kullanacak diye bir şey yok. 8 GB RAM varsa en fazla 4GB'a kadar alabilir fakat bu GPU için zaten en fazla 2 GB yeterli.

Çözüm
İhtiyacı olursa zaten kullanır. Boşta da 2 GB kullanacak diye bir şey yok. 8 GB RAM varsa en fazla 4 GB'a kadar alabilir fakat bu GPU için zaten en fazla 2 GB yeterli.

Yani şimdi 128 gözüküyor ama arkadaşım GTA 5'i indirip oynayabilir mi?

Zaten içinde ekran kartı yok bende UHD 620 var onda da 128MB VRAM yazıyordu. Kullanacağı kadarını RAM'dan alıyor cihaz.

Hocam yani sorun olmaz diyorsunuz oynar girer açılır yani oyun.

Evet oynayabilir büyük ihtimalle ayarlar kısmında 2 GB VRAM olarak gözükür GTA 5 îçin söylüyorum.

Ooh be rahatladım hocam BIOS'tan falan ayar yapmaya gerek yok o zaman anladığım kadarıyla BIOS'tan bir ayar falan yapılıyormuş hiç uğraşmamıza gerek kalmadı umarım dediğiniz gibi olur.

Elbette oynatır. İmkanı varsa bir 8 GB RAM daha eklesin. Çift kanal ile daha iyi olur.

Elbette oynatır. İmkanı varsa bir 8 GB RAM daha eklesin. Çift kanal ile daha iyi olur.

Hocam tam bilmiyor bilgisayardan anlamıyor ben de çok anlamam şimdi gider birisine verir adam kazıklar falan bir de içi açılınca garantisi biter şimdilik böyle takılsın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı