ACER XB281HK Predator Nasıldır ?

Selam arkadaşlar. Bu ilk mesajım ve direkt bu konuyu bulduğum için altına yazmak durumunda kaldım, yeni konu nasıl açılır henüz bilmiyorum (Özellikle Recep Baltaş'a ulaşmak istedim ama onu da beceremedim. 1-2 saat içerisinde fırsatı kaçırmadan monitörü almak istiyorum). Bu Acer Predator XB281HK monitörü hakkında bende düzgün bir yorum yada detaylı bir bilgi bulamadım. Bugün bu siteye üye oldum belki kısa zamanda yardımcı olabilecek birileri denk gelir diye. Hepsiburada indirimlerinde Acer Predator XB281HK fiyatı ciddi anlamda düştü. Amazon USA'dan bile daha ucuza satılıyor şu anda. Satın almış tecrübesi olan bir arkadaş var ise yardımcı olursa çok memnun olacağım. Monitör sadece 144Hz değil 4K'da 60Hz çalışıyor. Açıkçası bu iyi mi kötü mü ben anlamadığım için karar veremedim. 2550 TL'ye 28" 4K 1ms ve G-Sync'li başka bir monitör daha var mı bilmiyorum. Bilgi sahibi birilerinin yardımcı olmasından dolayı memnun olurum. (Bilgisayar bilgilerim HP Omen i7-7700 32 gb Ram, Gtx 1080 ekran kartı)

Selam arkadaşlar. Bu ilk mesajım ve direkt bu konuyu bulduğum için altına yazmak durumunda kaldım, yeni konu nasıl açılır henüz bilmiyorum (Özellikle Recep Baltaş'a ulaşmak istedim ama onu da beceremedim. 1-2 saat içerisinde fırsatı kaçırmadan monitörü almak istiyorum). Bu Acer Predator XB281HK monitörü hakkında bende düzgün bir yorum yada detaylı bir bilgi bulamadım. Bugün bu siteye üye oldum belki kısa zamanda yardımcı olabilecek birileri denk gelir diye. Hepsiburada indirimlerinde Acer Predator XB281HK fiyatı ciddi anlamda düştü. Amazon USA'dan bile daha ucuza satılıyor şu anda. Satın almış tecrübesi olan bir arkadaş var ise yardımcı olursa çok memnun olacağım. Monitör sadece 144Hz değil 4K'da 60Hz çalışıyor. Açıkçası bu iyi mi kötü mü ben anlamadığım için karar veremedim. 2550 TL'ye 28" 4K 1ms ve G-Sync'li başka bir monitör daha var mı bilmiyorum. Bilgi sahibi birilerinin yardımcı olmasından dolayı memnun olurum. (Bilgisayar bilgilerim HP Omen i7-7700 32 gb Ram, Gtx 1080 ekran kartı)
4K istiyorsanız o alınır bence çok inceleyen yok ama bu ürüne de bakabilirsiniz. QHD için ama.
Captcha Verification

Tavsiye ettiğiniz Dell S2716DG'de iyiymiş. Aynı fiyattalar ama birisi 4K + 28" + 60Hz diğer QHD + 27" + 144Hz çok kararsızım. Acaba 4K + 60 Hz mi daha önemlidir yoksa QHD + 144Hz'mi? Bir de ikiside TN ekranmış, bunu da bugün öğrendim artık çok tercih edilesi bir teknoloji değil gibi bahsediliyor.

Tavsiye ettiğiniz Dell S2716DG'de iyiymiş. Aynı fiyattalar ama birisi 4K + 28" + 60Hz diğer QHD + 27" + 144Hz çok kararsızım. Acaba 4K + 60 Hz mi daha önemlidir yoksa QHD + 144Hz'mi? Bir de ikiside TN ekranmış, bunu da bugün öğrendim artık çok tercih edilesi bir teknoloji değil gibi bahsediliyor.
Yani ekran kartınız gayet güçlü sizin için kalite çok önemliyse kalite seçin. Hani CS GO, RAİNBOW, Overwatch gibi oyunlar oynamıyorsanız 4K seçerek kaliteli bir şekilde oyun oynarsınız. Ama ben aksiyon oyunlarını da oynadığım için QHD Dell seçerdim.

Şu an yoğun oynadığım oyun Dying Light ve Smite. Önümüzdeki hafta Hunt, Dead by Daylight tarzı oyunlar alacağım. Belki PUBG tarzı bir oyun da alabilirim. Ama CS Go çok az oynarım yani seri fps oyunlarında reflexlerim yavaş kaldığı için ısınamadım fazla öyle oyunlara. Ama Fps severim BioShock tarzı konulu fps oyunlarını daima satın alırım. Benim için seri ve güzel HDR grafik önemli. Teknik olarak 60Hz 144Hz ne işe yarar bilmiyorum. Ya da TN monitör yerine IPS G-Sync alsam daha iyi ama fiyat farkı çok. Acer XB281HK şu an piyasa da ortalama 3500 TL'ye satılıyor hepsiburada kampanyasında 2550 TL 1000 TL güzel indirim. Kendi monitörüm de lcd ama 11 yaşında. Hala dimdik sorunsuz ayakta. AMa yeni teknoloji bir bilgisayar kasası almışken indirimi de farketmişken güzel yanlarından faydalanayım istedim. En büyük sorunum teknolojinin kağıt üstündeki bilgilerine hakim olmadığım için, karşı karşıya kaldığım kararsızlık.
Bayağı bir araştırdım en çok olumlu yorumu Dell S2716DG monitörü almış. Bu monitörü kullanan var mı aramızda acaba?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı