Acer XF240QS alınır mı?

Abu!

Hectopat
Makaleler
7
Yer
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
Arkadaşlar sorum budur: Acer XF240QS 23.6" 165Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Full HD Fiyatı ürün linki de budur. Tüm günümü neredeyse bu monitöre bakarak geçireceğim yani film de izleyeceğim oyun da oynayacağım yazılım da yazacağım. 1200 TL'ye 165 Hz ve 0,5 Ms, Pivot özelliği ve dahili hoparlörü bulundurması beni çok cezbetti. Siz ne düşünüyorsunuz?
Ben aldım. Dün ulaştı elime. Laptop bağladım HDMI'dan 144 Hz aldım. Kutusundan DP kablosu çıkıyor. HDMI kablosu yok. Monitör yukarı sağa sola her yere dönebiliyor.
Ayrıca kutu üzerinde 0, 5 ms tepkime yazıyor.
Satıcı bozdan. Acer Nitro 5 laptop ve bu monitörü onlardan aldım. Kargolama çok hızlı ve sağlam. Ben monitörü laptop için alacaktım aradım ilgilendiler.
0,5 ms'yi bu mesaja istinaden yazıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun incelemeler sonucu geçen hafta bende aldım. 165 hz 0.5 MS bilgisini arkadaşlar vermişler zaten. Monitör ayarlarından extrem seçeneği var onu seçince otomatik olarak 165 hz 0.5 ms ye ayarlanıyor. NOT: parlaklığı 70 seviyesine düşüyor. Yani 144 hz de istediğiniz parlaklığı ve görüntüyü alırken 165 hz de malesef ekran parlaklığı ciddi bir düşüş yaşıyor. Monitör sağa ve sola ayaktan dönüş yapıyor hafif bir güç ile yukarı aşağı öne arkaya hareket kabiliyeti var. Tabiki dikey konumda da kullanabilirsiniz. Bir çok oyunda denedim istediğiniz kaliteyi size sunar. NOT: FIFA 19 da ekranda renk patlaması oluyor onu düzeltmek için FreeSync modunu kapatmanız lazım yoksa hiçbir şekilde düzelmez. Diğer oyunlarda açabilirsiniz sorun yok. Sadece FIFA serisinde bu problem var birçok yerde araştırdım bulamadım kendim çözdüm.içinden DP kablosu çıkıyor 165hz alırsınız. HDMI kablosu malesef yok. 2 çeşit güç kablosu çıkıyor. Tr ve abd. Tavsiye ederim.

Geri
Yukarı