Elektronik ACER XV272U 2K 180 HZ IPS Monitör 6899₺

Ürünüm dün geldi 2 gündür kullanıyorum. Malzeme kalitesi güzel. Bende yanında 24" Samsung IPS monitörde var ona göre renkler sanki biraz daha sıcak kalıyor sarı ve kırmızı ağırlıklı gibi geldi bana. Ayarlanabilir öyle üstün körü kurcaladım. Malzeme kalitesi güzel. Ölü piksel ya da gosting yok. Bu fiyata güzel gözüküyor şu anlık memnunum.

Ürünüm dün geldi 2 gündür kullanıyorum. Malzeme kalitesi güzel. Bende yanında 24" Samsung IPS monitörde var ona göre renkler sanki biraz daha sıcak kalıyor sarı ve kırmızı ağırlıklı gibi geldi bana. Ayarlanabilir öyle üstün körü kurcaladım. Malzeme kalitesi güzel. Ölü piksel ya da gosting yok. Bu fiyata güzel gözüküyor şu anlık memnunum.
Hayirli olsun siyahlar nasil. Siyah ekranda tam karsidan ve sol kenardan olmak üzere birkac fotoğraf cekip paylaşır mısınız?

Hocam sizce arada büyük bir fark var mı? Ben 5 ay önce 400nit degeri olan FHD bir monitör almıştım. Geçip geçmemek adına çok kararsız kaldım.

@Şebnem Ferah @Robius @KadimBeyy

Sizi bunalttığım için üzgünüm son olarak bu videoda 05:38 inci saniyeye bakar mısınız IPS olmasına rağmen kusursuz bi siyah var. Anlamaya çalıştığım tüm IPS lerde bu sorun varmı yoksa sadece ACER larda mı böyle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aynı model olsa bile üründen ürüne değişebilir durumlar. Mesela ben 3 farklı VG27AQ3A kullandım, siyah verme durumunu geç, normal renklerde bile farklılık vardı. Kimisi daha sıcak kimisi daha soğuk gösteriyordu. O yüzden aldığınız monitör sizi rahatsız etmiyorsa memnunsanız kullanmayı devam edin derim. Çünkü bir sonraki alacağınız ürünün daha kötü durumda ihtimali de var, daha çok üzülürsünüz.

Hayirli olsun siyahlar nasıl. Siyah ekranda tam karsidan ve sol kenardan olmak üzere birkac fotoğraf cekip paylaşır mısınız?

Senin gönderini gördüm denedim siyah ekran açıp bende olmuyor dümdüz siyah her yer bende. Tabii ben gündüz vakti yapıyorum akşamda denerim bir senin ki gibi.

Hocam sizce arada büyük bir fark var mı? Ben 5 ay önce 400nit degeri olan FHD bir monitör almıştım. Geçip geçmemek adına çok kararsız kaldım.

Fiyatına göre performansı bence güzel. Amazon da güven veriyor alırken. 2 k IPS arıyorsan bu fiyata mantıken geçilir. Yani ihtiyaçların doğrultusun da hareket etmek lazım.

@Queph Abi ne rahatsız etmesi ya tüm gün boyunca verimli çalışamadım sinirden :D Alışverişi 10bin e tamamlayarak bin lira indirim iş bankası kampanyası yapmamış olsam hiç buraya konu açmadan direk iade edecektim. Gerçi şuanda da iade edeceğim gibi görünüyor :)

@Maslany Size zahmet olmazsa bir fotoğraf çekerseniz çok sevinirm akşama. Zaten forumda görsel yükle kısmı var zahmetsiz birşekilde ekleyebiliyorsunuz mesaja.

@Queph Abi ne rahatsız etmesi ya tüm gün boyunca verimli çalışamadım sinirden :D Alışverişi 10bin e tamamlayarak bin lira indirim iş bankası kampanyası yapmamış olsam hiç buraya konu açmadan direk iade edecektim. Gerçi şuanda da iade edeceğim gibi görünüyor :)

@Maslany Size zahmet olmazsa bir fotoğraf çekerseniz çok sevinirm akşama. Zaten forumda görsel yükle kısmı var zahmetsiz birşekilde ekleyebiliyorsunuz mesaja.
Ben de aynı şekilde 10000 e bin aldım. Ölü pikseller çıktı. İade seçeneklerinde kusurlu ürünü seçtim değişim seçeneği çıktı, ama şuan bu seçeneği seçemezsiniz iade edin yazısı geldi. Bende mecbur iade ettim. Geri yenisini satın aldım.3 gündür kargoya verilmedi. Artık bi iş bankasını yoklayacağım. 2 tane 3000 üzeri amazon alışverişine 400tl puan veriyor. En azından onu almaya çalışacağım.

Ben de aynı şekilde 10000 e bin aldım. Ölü pikseller çıktı. İade seçeneklerinde kusurlu ürünü seçtim değişim seçeneği çıktı, ama şuan bu seçeneği seçemezsiniz iade edin yazısı geldi. Bende mecbur iade ettim. Geri yenisini satın aldım.3 gündür kargoya verilmedi. Artık bi iş bankasını yoklayacağım. 2 tane 3000 üzeri amazon alışverişine 400tl puan veriyor. En azından onu almaya çalışacağım.
Geçmiş olsun yalnız değilmişim demekki. Siyah ekran konusunda sorun yaşamışmıydınız gözünüze batan bi renk değişimi varmıydı.

Geçmiş olsun yalnız değilmişim demekki. Siyah ekran konusunda sorun yaşamışmıydınız gözünüze batan bi renk değişimi varmıydı.
Karanlıkta ben de bakmadım. Gündüz siyahlar gözle ve karşıdan bakınca tam siyahtı. Olumsuz bi renk karmaşası ve ghosting yok gibiydi. Panelini beğendiğim için tekrar deneyerek şans vermek istedim.

Ama şöyle farklı birşey vardı. Siyah ekran açıp monitörü iyice yakından incelediğimde minik minik yeşil renkler var gibiydi, ölü piksel gibi net parlamıyor, ekranın çeşitli yerlerine dağılmıştı, o ne oluyor bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı