Çözüldü Acer yetkili servis servis dışı işlem yapıldığını anlar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Furkan45

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Yakın zamanda tanıdığım birine masaüstü toplatacağım. Şu an kullandığım laptopumu da anneme vermek istiyorum ama içinde 1TB SSD takılı. Laptopun daha 1 yıl garantisi var. O SSD'yi masaüstü toplattıracağım kişiye çıkarttırıp masaüstüne taktırmak istiyorum ama daha önceden SSD'yi servis dışında taktırırsam garanti dışı kalır demişlerdi. Garantisinin gitmesini istemiyorum ama servise yollayıp geri gelmesi çok uzun sürüyor. Taktırdığımda 3 hafta da(ve o zaman covid yoktu) gelmişti. Aynı zamanda üniversite 2'ye geçtim ünviersiteler açılırsa eğer(normalde 3000 serisi kartları bekleyecektim.) masaüstünü hemen toplatacağım ama laptopu da masaüstü toplayana kadar kullanacağım ve annemin de arada işleri oluyor. O yüzden SSD çıkartılmasını tanıdığıma yaptırmak istiyorum. Acer yetkili servisi SSD'nin servis dışında çıkartıldığını anlayabilir mi? Nasıl anlar? SSD'yi sonradan alıp laptopa taktırdım.

Çözüm
Bir daha etkiket yapıştırmazlar.
SSD sökme işlemini kendiniz de yapabilirsiniz. Ben Acer kullanırken sordum, cihaza zarar vermediğiniz sürece garanti dışı kalmıyor. Garanti etiketine takılmayın, ben de servisine gönderip etiket yapıştırıp gelmişti, bir keresine yırtıp orayı iyi temizleyip yolladım sorun olmadı. Ben garanti etiketini genellikle hafif ısı uygulayıp eritmeden, cımbız yardımı ile zarar vermeden söktüm, sorun olmamıştı. Sonra yine eskisi gibi söküp takıyordum:)
Garanti etiketi yırtılmadan kapak açılmıyorsa hiç girişmeyin. Fiziksel hasar bırakmadığınız sürece sorun yok.

Garanti etiketi yırtılmadan kapak açılmıyorsa hiç girişmeyin. Fiziksel hasar bırakmadığınız sürece sorun yok.

Normalde SSD yoktu servise yollayıp taktırdım onlar takarken etiketi yırtılmıştır herhalde değil mi? Bir daha etkiket yapıştırmazlar.
Bence düzeni bozmayın. Şimdilik bir SSD alın geçin bence.

Samsung Evo 970 Plus 1TB SSD aldım 1700TL'ye anneme laptop bile fazla yapacağı en fazla YouTube'ye girmek ve word de yazı yazmak. Ve bir daha SSD almaya kalkarsam bütçeyi fazla aşıyorum.

Bir daha etkiket yapıştırmazlar.
SSD sökme işlemini kendiniz de yapabilirsiniz. Ben Acer kullanırken sordum, cihaza zarar vermediğiniz sürece garanti dışı kalmıyor. Garanti etiketine takılmayın, ben de servisine gönderip etiket yapıştırıp gelmişti, bir keresine yırtıp orayı iyi temizleyip yolladım sorun olmadı. Ben garanti etiketini genellikle hafif ısı uygulayıp eritmeden, cımbız yardımı ile zarar vermeden söktüm, sorun olmamıştı. Sonra yine eskisi gibi söküp takıyordum:)

Çözüm

Geri
Yukarı