Çözüldü Açık bilgisayarda HDD değişimi sonrası ekrana görüntü gelmemesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mehmet Ayberk

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayar da bir sorun yoktu ancak ben düşünmeden bir hata yaptım ve bilgisayar çalışıyorken hard diski söküp başka hard disk taktım, tabii bu sırada bilgisayar açıldı kapandı sonrasında ise ne yaparsam yapayım ekrana görüntü gelmedi. Ekran kartının yandığını düşünüyorum, umarım öyle değildir. Bugün bir de telefonumu kırdım, kullanılamaz halde üstüne bilgisayarda gidince moralim tamamen gitti. Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Nasıl oldu bilmiyorum ama bir gün boyunca uğraştım. Ekran kartını söktüm tekrar taktım, en son olmayacak biliyorum dedim kabloların hepsini söküp yeniden taktım çok garip nasıl oldu bilmiyorum açıldı. Hiçbir sorun çıkartmadan çalıştı ne yaptığım hakkında hiçbir fikrim yok ama bu sefer şanslıydım, benim için tecrübe oldu ilgilenen herkese teşekkür ederim iyi sosyaller.

Yazıyı sonradan gördüm laptop veya masaüstü fark etmez bilgisayar açıkken bir parçayı sökersen tabikida bilgisayar bozulur ben kapalı iken yanlışlıkla kısa devre yaptırmıştım bu nasıl bir amatörlük garantisi varsa aldığınız yere götürün ama bilgisayar çöp olmuş olabilir haberin olsun.

Yazıyı sonradan gördüm laptop veya masaüstü fark etmez bilgisayar açıkken bir parçayı sökersen tabikida bilgisayar bozulur ben kapalı iken yanlışlıkla kısa devre yaptırmıştım bu nasıl bir amatörlük garantisi varsa aldığınız yere götürün ama bilgisayar çöp olmuş olabilir haberin olsun.

Ben hard disk degistirmistim. Bir şey olmamisti. Ama taktigim hard disk PC acildiginda hata veriyordu.

Ekran kartı yanmış olabilir mi sadece çünkü açılıyor ışıklar falan sadece görüntü yok. Garanti bununla ilgilenirim.

Ben hard disk degistirmistim. Bir şey olmamisti. Ama taktigim hard disk PC acildiginda hata veriyordu.

Dostum adam bilgisayar açıkken yapmış elekrik hâlâ devam ediyormuş bilgisayar çöp olmuş.

Ekran kartı yanmış olabilir mi sadece çünkü açılıyor ışıklar falan sadece görüntü yok. Garanti bununla ilgilenirim.

Ekran kartı olabilir işlemcide olabilir anakartta olabilir benim anakartım statik elektriklenme olmuş neyse ki şanslıydım müşteri hizmetlerindeki adam düzeltti ama seninki daha kötü PC açıkken yapmışsın bütün parçalar yanmış olabilir götür garantiye belki yaparlar olmazsada geçmiş olsun çüki büyük ihtimalle bilgisayar çöp olmuş bende de aynı şey oldu götürdüm aldığım yere anakartda statik elektriklenme olmuş içinde kalan elektriği boşalttı adam düzeldi ama seninki direk bütün parçalar yanmış olabilir.

Sakın bir daha açıkken yapmayın kapalı iken güç kablosunu çıkarın 5 saniye kapama tuşuna basılı tutun güç boşalsın ondan sonra ne yapmak istiyosanız yapın.

Son düzenleme:
Nasıl oldu bilmiyorum ama bir gün boyunca uğraştım. Ekran kartını söktüm tekrar taktım, en son olmayacak biliyorum dedim kabloların hepsini söküp yeniden taktım çok garip nasıl oldu bilmiyorum açıldı. Hiçbir sorun çıkartmadan çalıştı ne yaptığım hakkında hiçbir fikrim yok ama bu sefer şanslıydım, benim için tecrübe oldu ilgilenen herkese teşekkür ederim iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Nasıl oldu bilmiyorum ama bir gün boyunca uğraştım ekran kartını söktüm tekrar taktım en son olmayacak biliyorum dedim kabloların hepsini söküp yeniden taktım çok garip nasıl oldu bilmiyorum açıldı hiçbir sorun çıkartmadan çalıştı ne yaptığım hakkında hiçbir fikrim yok ama bu sefer şanslıydım benim için tecrübe oldu ilgilenen herkese teşekkür ederim iyi sosyaller.

İyi dostum sevindim ama sakın bir daha bilgisayar açıkken yapma kapat ama kapalı olduğunda da yapman gerekenler var ilk önce Power kablosunu sök sonra Power tuşuna 5 saniye bas güç boşalsın kasanın içindeki sonra istersen anakartı söküp tak hiçbir şey olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı