Açık lise 2 yılda bitebilir mi?

Leoon

Decapat
Daha fazla  
Merhaba şu an 18 yaşındayım açık liseye kayıt oldum ilk sınavlara girdim (9.sınıf) açık lise 2.5 yılda bitiyor diyorlar ama nasıl olacak bilmiyorum. Sınavlara girdim başka ne yapmam lazım? Yardımcı olabilecek varsa mutlu olurum teşekkürler şimdiden.

Sınavlar kolay. Her sınavdan yüksek kredi alacaksın. Tam hatırlamıyorum ama maximum 35 kredi alabiliyordun galiba ben 25 28 arası alırdım çoğunlukla birkaç kere 30 üstü almışımdır 2,5 senede bitti.

Belli bir kredi limitin var sanırım, 170 olması gerekiyordu. Emin değilim.
Her girdiğin sınavdan aldığın kredilerle 170'e tamamladığında mezun olabiliyorsun.

Sınavlar kolay. Her sınavdan yüksek kredi alacaksın. Tam hatırlamıyorum ama maximum 35 kredi alabiliyordun galiba ben 25 28 arası alırdım çoğunlukla birkaç kere 30 üstü almışımdır 2,5 senede bitti.
peki bu sınavlar haricinde kredi alabileceğim başka sınavlara girebilirmiyim ek sınavlara öyle birşey duymuştum sanki

Sanmıyorum, her dönemin sınavlarına girerek kredi kazanabilirsin. Ek sınav olduğunu daha önce duymadım.

Vallaha hocam teşekkür ederim öncelikle cevap yazdığınız için. İnşallah 2 yılda biterde bende kurtulurum ya büyük konuşmayım ama daha fazla bekleyecek durumum kalmadı artık.

peki bu sınavlar haricinde kredi alabileceğim başka sınavlara girebilirmiyim ek sınavlara öyle birşey duymuştum sanki
Hocam oluyordu ama bir ara o ek sınavlar belirli kredi üstündekiler girebiliyordu sonra değişti her sınav sonrası bir ek sınav daha oluyordu ama sorular aynı olduğu için herkes o sınavlara girip kredi yükseltiyor diye kaldırıldı falan demişlerdi tam bilmiyorum ek sınavlar ne halde.

Hocam oluyordu ama bir ara o ek sınavlar belirli kredi üstündekiler girebiliyordu sonra değişti her sınav sonrası bir ek sınav daha oluyordu ama sorular aynı olduğu için herkes o sınavlara girip kredi yükseltiyor diye kaldırıldı falan demişlerdi tam bilmiyorum ek sınavlar ne halde.

Anladım teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı