Açık lise başarısız dersler için ne yapılmalı?

Bütün derslerden muaf olamazsınız çünkü mezuniyet için 192 kredi(Puan) toplamanız gerekli, Dil anlatım dersini kesin vermeniz gerekiyor ve ortak derslerden muaf olmuş veya dersi vermiş olmalısınız.
Dil anlatımdan geçiyorum..Bütün dersleri değil ama çoğu dersleri veremem gibi bu veremediklerim' den muaf olursam bana bir zararı olur mu? Birde ben bu yıl 1.dönem coğrafya 3 sınavına girmişim 2.dönem yine coğrafya 3 gireceğim yazıyor 4 girmem gerekmiyor mu? çoğu derste de böyle...

Dil anlatımdan geçiyorum..Bütün dersleri değil ama çoğu dersleri veremem gibi bu veremediklerim' den muaf olursam bana bir zararı olur mu? Birde ben bu yıl 1.dönem coğrafya 3 sınavına girmişim 2.dönem yine coğrafya 3 gireceğim yazıyor 4 girmem gerekmiyor mu? çoğu derste de böyle...
4. Kez girmek zorunda kalmazsın ama dersi tekrar seçebilirsin muaf derslerin bir zararı olurmu o konuda bilgim yok.

Açık lise 2. sınıfım şimdi 1 dönem girdim sınava ama bir çok başarısız olduğum ders var. Geçtiğim 4 ders var şimdi ben bu başarısız dersleri ne yapacağım? Bir sonraki yani bu dönem gireceğimiz dersler buna göre mi hazırlanıyor? Bu başarısız dersleri ne yapacağım? Artı nasıl çalışılmalı aklım çok karışık...

Kafamda aynı soru ama doğru düzgün, net bir cevap yok :)
Mutlaka bilen biri vardır, nedir anlatması bu kadar zor olan?
Diyorlar ki, başarısız olduğun derslerden 3 kez sınava girme hakkın var...
Arkadaşlar onu anladık ! Bu sınavlar ayrıca mı yapılacak? Yoksa önümüzdeki sınavlarda seçtiğimiz derslerin aralarına mı serpiştirilecek.
Bunu anlamak ve cevaplamak bu kadar zor olmamalı !! :)
Okuyoruz ama sözde, sistem nedir nasıl bir yol izlememiz gerekir, hiçbir yerde detaylıca basit bir dille açıklanmış bir yazı yok .
Açık lise 2. sınıfım şimdi 1 dönem girdim sınava ama bir çok başarısız olduğum ders var. Geçtiğim 4 ders var şimdi ben bu başarısız dersleri ne yapacağım? Bir sonraki yani bu dönem gireceğimiz dersler buna göre mi hazırlanıyor? Bu başarısız dersleri ne yapacağım? Artı nasıl çalışılmalı aklım çok karışık...

Ben hem 147' den bilgi aldım, hem de açık lise bürosundan.
Önemli olan kredi toplamak, başarılı olduğumuz dersleri kâr sayıp cebimize atıyoruz:) Başarısız olduğumuz dersleri de tekrar kayıt olduğumuz zaman seçip tekrar sınava giriyoruz.
Şöyle örnek vereyim, ben toplam 13 dersten mayıs ayında sınava girdim ve 4 dersten başarısız oldum.
Bugün tekrar kayıt yenileme yaptım, temmuz sınavlarına girebilmek için...
Temmuz sınavları için ders seçme işlemi yapıyoruz ya sistemde, orada bu başarısız olduğumuz dersleri de seçiyoruz.
Ha bir de şöyle bir mevzu var, o derslerden muaf olmuş olabilirsin. Bu da sisteme girdiğin zaman derslerin yanında yazıyor zaten. Mesela ben 3 tanesinden muaf olmuşum... Onları seçme zorunluluğum kalmadı:)
Ders çalışmaya gelince, kitabı boşver diyorlar... Sakın böyle bir hata yapma.
Bilgisiz kuru kuru test çözerek hiçbir şey olmuyor.
Okuyup anlayabileceğin dersleri normal kitap okur gibi oku. Aklında hiçbirşey kalmadığını düşüneceksin... Ama sınavda hepsini tek tek hatırlayacaksın :)
Ek olarak tabiki test çöz, kendini dene...
Ama tavsiyem bol bol oku 👍🏻
Başarılar dilerim...

Son düzenleme:
Açık lise 2. sınıfım şimdi 1 dönem girdim sınava ama birçok başarısız olduğum ders var. Geçtiğim 4 ders var şimdi ben bu başarısız dersleri ne yapacağım? Bir sonraki yani bu dönem gireceğimiz dersler buna göre mi hazırlanıyor? Bu başarısız dersleri ne yapacağım? Artı nasıl çalışılmalı aklım çok karışık...

Ben de onu merak edıyorum açık lıse 3'um 3 tane basarısız dersim var ne olacak seneye mı gıreceğim yoksa bunlar için baika sınav mı olacağım bılen bırı var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı