Açık lise ders seçimi ve krediler

Barskk

Hectopat
Kredi bilgilerim fotoğraftaki gibi. Bu sene 11. sınıfta açığa geçtim ve ders seçimi ve krediler konusunda sorularım var.
Ders seçimi kısmında benim ortak ve zorunlu 5 dersim var ve toplam 15 kredi yapıyor.
1- Benim toplam dönemim 5, mezun olmam için 8 dönem lazım. 8. dönemden önce kredi toplayarak mezun olabilir miyim? 8 dönemi de okumam mı lazım?
2- Eğer 8 dönemi de okumam lazımsa kalan 3 dönemimde sadece zorunlu derslerimi seçerek 3x15=45 kredi toplayarak 128+45= 173 kredi ile mezun olabilir miyim?
3- En kafamı karıştıran şey 18 zorunlu ders yazdığı yer bunun bana mantığını ve ne yapmam gerektiğini bilen yardımcı olursa sevinirim. İyi forumlar.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    16,6 KB · Görüntüleme: 89
1 - 8 dönemi tamamlaman şart yani 8 sınav
2- dönem ve krediyi tamamlarsan mezun olursun 170 kredi
3- ders seçiminde zorunlu dersleri seçmen lazım orası 0 olursa kredide 170 olursa mezunsun demektir
bişeye kafan takılırsa yaz

3- ders seçiminde zorunlu dersleri seçmen lazım orası 0 olursa kredide 170 olursa mezunsun demektir
Benim zorunlu dersim 5 tane var. Bu dönemle birlikte kalan 4 dönem boyunca o zorunlu dersleri seçersem 20 zorunlu ders seçilmiş mi oluyor? Yani 18 zorunlu dersimi dolduruyor mu?

Hocam ben de düşünüyorum da nasıl yapıcağımı bilmiyorum tam. Kolay bir şekilde nasıl geçerim anlatır mısın?

Hocam ben de düşünüyorum da nasıl yapacağımı bilmiyorum tam. Kolay bir şekilde nasıl geçerim anlatır mısın?

Kredi olayı kolay bir şey ama genellikle ders seçiminde zorunlu dersler yerine kredisi çok olan derslere yöneleniyor. Her ders seçiminde zorunlu. derslerinizi seçmeyi unutmayın. kaç tane alınabiliyorsa sizin döneminize göre.

5 zorunlu dersimin dışında ortak yazan ama muaf olan derslerim var. Her dönem yeni ders seçme mi yapılyor?
5 zorunlu ders derken şuan ders seçimindenmi bahediyorsun ?

evet her sınav olmadan önce yapılıyor yılda 3 sınav.
şunuda söyliyim her sınav öncesi 50 tl kayıt yenileme parası yatırılması şart yoksa giremezsiniz.

Kredi olayı kolay bir şey ama genellikle ders seçiminde zorunlu dersler yerine kredisi çok olan derslere yöneleniyor. Her ders seçiminde zorunlu. derslerinizi seçmeyi unutmayın. kaç tane alınabiliyorsa sizin döneminize göre.
Hocam ders sıkıntı değil Fen Lisesindeyim zaten. Daha çok çalışmak için geçeceğim ama nasıl geçerim bilmiyorum hiç.

Geri
Yukarı