Çözüldü Açık lise ders seçimleri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lony111

Kilopat
Merhaba, 12. sınıfım ve açığa geçiş yaptım.
Hiçbir bilgi sahibi değilim işleyiş hakkında.
İnternet sitesine giriş yaptım ve ders seçimi yaptım.
Edebiyat 7,8.
Din 7,8.
Tarih ve Ink. 7,8.
İngilizce 7,8.
Burası 26 kredi yapıyor.
Başka seçmem gerekiyor mu acaba? Mevcut olan zorunlular bunlardı ve hepsini seçtim.
Ayrıca 216 kredim varmış öyle dediler. Ne işe yaradığını bilmiyorum 😄
Doldurmam gereken 170 kredi var.
Bu kredi ve ders seçimleri hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sen örgünden açık liseye geçtiğin için meslek dersleri dışında diğer derslerin kredisini alırsın ve zorunlu dersleri vermen yetiyor. Açık lise mezun olma şartları:
  • Zorunlu olarak 8 dönem okumak. 18 yaş ve üzeri öğrencilerin zorunlu dönem sayısı 5'dir.
  • 170 kredinin olması. Senin 216 kredin var, kredi sınırını doldurmuşsun.
  • Zorunlu derslerden muaf olmak ya da başarmak. Kısacası zorunlu dersinin kalmaması, Türk Dili ve Edebiyatı dersinden muaf olunamıyor.
Onun dışında da dönemlik 35 krediyi ve 12 dersi aşmayacak şekilde ders seçimi yapabiliyorsun. Bu dersleri seçmen de yeterli de OBP artsın, basit dersleri yaparım diyorsan da 35 krediye kadar ders seçimi yapabiliyorsun. Geri dönüşünü de bekliyor olacağım.
Sen örgünden açık liseye geçtiğin için meslek dersleri dışında diğer derslerin kredisini alırsın ve zorunlu dersleri vermen yetiyor. Açık lise mezun olma şartları:
  • Zorunlu olarak 8 dönem okumak. 18 yaş ve üzeri öğrencilerin zorunlu dönem sayısı 5'dir.
  • 170 kredinin olması. Senin 216 kredin var, kredi sınırını doldurmuşsun.
  • Zorunlu derslerden muaf olmak ya da başarmak. Kısacası zorunlu dersinin kalmaması, Türk Dili ve Edebiyatı dersinden muaf olunamıyor.
Onun dışında da dönemlik 35 krediyi ve 12 dersi aşmayacak şekilde ders seçimi yapabiliyorsun. Bu dersleri seçmen de yeterli de OBP artsın, basit dersleri yaparım diyorsan da 35 krediye kadar ders seçimi yapabiliyorsun. Geri dönüşünü de bekliyor olacağım.

Çözüm
Basit dersleri yapabilirim aslında ama çok saçma dersler var. Neden sayısal yok anlamadım.
Din 1, 2, sanat, Peygamer'in hayatı var. Hiç ilgilenmiyorum.
Şu an o zaman Edebiyat dersinden geçsem yetiyor bana :)
Bir de ortalamayı neye göre hesaplıyorlar ?

Yeni konular

Geri
Yukarı