Açık lise en kısa nasıl biter?

elmuth4lleth

Zeptopat
Selamlar herkese, aslında başlıkta belirttiğim gibi soru gayet açık ama birkaç detay daha vermek istiyorum.

Adım Vekil(21) 2000 doğumluyum, orta okulda bilim ve teknolojiye oldukça meraklı olmama rağmen ailemin din baskısı yüzünden lise dönemim imam hatipte devam ettiği için bir de oradaki baskıya dayanamayıp liseyi bıraktım ve çalışmaya başladım. Şu anda hala çalışıyorum hatta 2020'de askerliğimi yaptım ve şu an kendi işimi kurma sürecimdeyim ama yine de hep hayalim olan bilgisayar mühendisliğini okumak istiyorum. Lakin, önümde koca bir açık lise engeli duruyor.

Şimdiye kadar işle ilgilenip açık liseyi hiç sallamadığım ve çoğu sınava girmediğim için yalnızca 40 kredim var ve bu lise konuları hakkında sıfır bilgiye sahibim.
Akşam lisesi veya özel falan fark etmez ben bu liseyi en kısa sürede nasıl bitirebilirim? Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleme:
18 yaşın üzerinde olduğun için okuman gereken dönem sayısı azaldı, üstüne ek sınavlar falan da var. Benim tavsiyem son 5 senenin çıkmış sorularını kesin çöz, sonrasında da her dönem 35 kredi almaya bak.

Geri
Yukarı