Açık lise hakkında neler bilmem gerekiyor?

OnurOfc

Hectopat
Yer
İstanbul
11. Sınıf Sayısal öğrencisiyim. Okuldan tam anlamıyla bıktım arkadaşlar. Ders dinleyesim gelmiyor , okula sırf zaman geçsin evde olayım diye gidiyorum. Okul için 6 da uyanıyorum ve her gün her gün zorlanıyorum artık. Açık liseye geçtikten sonra 12.sınıfa kadar TYT'yi bitirip açıkta rahat edemezsem tekrar okula dönmek istiyorum. Sorum şu: Fikrim mantıklı mı? Açık lise hakkında neler bilmem lazım? (Sınavlar vs. Çünkü bazı konularda kredi ile alakalı şeyler gördüm) Hedefim bilgisayar mühendisliği.

11. Sınıf Sayısal öğrencisiyim. Okuldan tam anlamıyla bıktım arkadaşlar. Ders dinleyesim gelmiyor, okula sırf zaman geçsin evde olayım diye gidiyorum. Okul için 6 da uyanıyorum ve her gün her gün zorlanıyorum artık. Açık liseye geçtikten sonra 12.sınıfa kadar TYT'yi bitirip açıkta rahat edemezsem tekrar okula dönmek istiyorum. Sorum şu: Fikrim mantıklı mı? Açık lise hakkında neler bilmem lazım? (Sınavlar vs. Çünkü bazı konularda kredi ile alakalı şeyler gördüm) Hedefim bilgisayar mühendisliği.

Hocam bilmeniz gereken şeyleri @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam daha iyi söyleyecektir ama kendim de bu dönemde geçmiş birisi olarak şunları söyleyeyim.
Şimdi hocam okuldan kaçmak için açık liseye yazilirsaniz sizin için daha ciddi sıkıntılar doğurur gerçekten ders çalışacaksanız buna inanıyorsanız gidin yoksa evde yatmaktansa okulda bir disiplin içerisinde 3-5 şey öğrenenmek daha iyidir.

Hocam bilmeniz gereken şeyleri @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam daha iyi söyleyecektir ama kendim de bu dönemde geçmiş birisi olarak şunları söyleyeyim.
Şimdi hocam okuldan kaçmak için açık liseye yazilirsaniz sizin için daha ciddi sıkıntılar doğurur gerçekten ders çalışacaksanız buna inanıyorsanız gidin yoksa evde yatmaktansa okulda bir disiplin içerisinde 3-5 şey öğrenenmek daha iyidir.
Katılıyorum size ama emin olun kafama esti diye konu açmadım. Sabah 6 da kalkmak için 22:30 da yatağa giriyorum 00.00 a kadar yatakta debeleniyorum hiçbir anlamı olmuyor. Planıma göre açıkta 12.sınıfa geçene kadar TYT bitirip yeni sene de örgün eğitime geçme niyetim var.

Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Güncel konu.

Yeni konular

Geri
Yukarı