Açık lise için gerekli belgeler nelerdir?

KEREM GÜLER1903

Hectopat
Merhaba ben 12.sınıfım açığa almak isterken alamadım ama ziraatdan harç bedelim yatıyor vesika ve öğrenci belgesi yeterli olur mu bazılarında ziraatdan para düşmüyor bile. Sistemde açık olma şansı var mı?

Merhaba ben 12.sınıfım açığa almak isterken alamadım ama ziraatdan harç bedelim yatıyor vesika ve öğrenci belgesi yeterli olur mu bazılarında ziraatdan para düşmüyor bile. Sistemde açık olma şansı var mı?
Hocam açığa geçebilmek için sınıf tekrarı yapmış olman gerekiyor. Veya diğer sebepler.

Bir arkadaşım halk öğretimden ona birinin söylediğini ve harç yatarsa sistem açığından yaralanabilecegini söylemiş.
O konu hakkında pek bir bilgim yok okuduğunuz eğitim kurumunun müdürlüğüyle konuşmanız daha iyi olabilir.

Ben 9.sınıfta kaldım fakat açığa gecmedım şu an 10.sınıfım ıstedıgım zaman acıga gecebılıyor muyum eskıden kaldıgım için.
Örgün eğitimdeki okuma hakkını kaybettiğin için geçebilirsin. Bende kaldım bu sene 9.Sınıfı okuyorum sınıf tekrarı yaptım. İstesem açık öğretime geçerim ama ben okumayı tercih ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı