Çözüldü Açık lise sınav için ders seçme nasıl oluyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emir Bozat

Hectopat
Yer
Yalova/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyiz aga.
Arkadaşlar merhaba.
Sınava gireceğimiz dersleri kendimiz seçiyormuşuz bu nasıl olacak.
Bir de diyelim matematiği seçmedim ne olur?
Ne kadar ders seçmem lazım?
Yanlarında bir de dönem yazıyor 1 2 3 diye.
1 seçtim diyelim 2'yi ne zaman seçeceğim?
Teşekkür ederim.

1697926020642.png

1697926046126.png

@kerosene hocam siz biliyormusunuz?

Son düzenleme:
Çözüm
Yani şu anda sadece 1.donem derslerinimi secmeliyim? Sececeğim derslerin sadece 1.donem olanlarınımı sececeğim? Mat secmeyecegim hocam kafa basmiyor matematige.
Hocam ortak derslerden en düşük kademeyi yani en düşük dönemi seçmekten başlayarak yükseleceksin. Evet 1. dönemi seç ve ortak olanları. Matematiği vermeden 2. dönem derslerine geçemezsin söyleyeyim. Mesela bu sınavda 1. dönem derslerini (matematik hariç) verirsin diğer Mart ayındaki sınavda da hem 1. dönem matematiği hem de 2. dönem derslerini seçersin. Ortak dersten kaçış yok 3 kere düşük almadıktan sonra. Çünkü düşük alırsan muaf olursun.
Yapamadığında her diğer ders seçme tarihlerinde seçilebilir olarak karşına çıkacak. Her seferinde de seçeceksin. Seçe seçe düşük yapa yapa 3 kerede muaf olacaksın ve yanındaki yere ortak yerine muaf yazacak. Notun 45'in altında gelince ders seçme yerinde tekrar durur matematik, geçememişsin demektir yani.

Şöyle değil mi hocam diğer sınavlarla beraber matematigide gireceğim 3 kez mat sınavı iyi olmayınca muaf olmus olacağım da ondan sonra ne olacak? diger derslerin sınavları iyiyse 10.sinifa geciyorum doğru mu anlamışım?

Şöyle değil mi hocam diğer sınavlarla beraber matematigide gireceğim 3 donem 3 kez mat sınavı iyi olmayınca muaf olmus olacağım da ondan sonra ne olacak? diger derslerin sınavları iyiyse 10.sinifa geciyorum doğru mu anlamışım?
Sınıf kavramını unut dönem var. 17 yaşına girince 5 dönem şartın falan oluyor erkenden bitirirsin liseyi o zamana öğrenirsin neyse. Evet 3 dönem üst üste gireceksin ve muaf olacaksın. 4. girişinde zorunlu olmayacak. Matematiğin muaf olacak sadece diğer derslerine devam edeceksin işte. Sınıf kavramını unut dememin sebebi ileride 3. dönem sınavları oluyor Ağustos aylarında. Hızlı hızlı sınıf atlamış oluyorsun yani sadece bilgi kafan karışmasın. Şu anlık seni ilgilendireni kalın harflerle yazdım.

Sınıf kavramını unut dönem var. 17 yaşına girince 5 dönem şartın falan oluyor erkenden bitirirsin liseyi o zamana öğrenirsin neyse. evet 3 dönem üst üste gireceksin ve muaf olacaksın. 4. girişinde zorunlu olmayacak. Matematiğin muaf olacak sadece diğer derslerine devam edeceksin işte. sınıf kavramını unut dememin sebebi ileride 3. dönem sınavları oluyor ağustos aylarında. Hızlı hızlı sınıf atlamış oluyorsun yani sadece bilgi kafan karışmasın. Şu anlık seni ilgilendireni kalın harflerle yazdım.

Tamam hocam çok teşekkür ederim yardımınız için gerçekten.

Arkadaşlar merhaba.
Sınava gireceğimiz dersleri kendimiz seçiyormuşuz bu nasıl olacak.
Bir de diyelim matematiği seçmedim ne olur?
Ne kadar ders seçmem lazım?
Yanlarında bir de dönem yazıyor 1 2 3 diye.
1 seçtim diyelim 2'yi ne zaman seçeceğim?
Teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 1985668

Eki Görüntüle 1985670

@kerosene hocam siz biliyormusunuz?
Hocam kusura bakmayın uyuyakalmıştım. Arkadaş yardımcı olmuş zaten. İyi dersler.

Bu arada üstteki kaydet butonuna falan basma dersleri seçmişsin direkt sistemden çık kendi otomatik kaydoluyor bir şey yapmana gerek yok.

Tamam hocam eklemem gereken veya kaldırmam gereken bir ders yok değil mi?
Seçilen ders sayısı 9. Toplam Kredi 24.

Yeni konular

Geri
Yukarı