Açık lise sınavlarına nasıl çalışırım?

maykıll

Hectopat
Makaleler
3
Kafamda çok deli sorular var, cevap verenden Allah razı olsun.
Bu sene sınıfta kaldım ve alttan derslerim var. Seneye normal okuldan devam etmek yerine açık öğretime geçmek istiyorum. Ve alttan olan derslerim kalkacak mı? Yoksa girecek miyim? Alttan dersim biraz çok 25-30 tane. Ben alttan olan derslerimi nasıl geçeceğim açık öğretimde? Ve sınavlara nasıl çalışacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
30 tane dersten kaldıysan açığa geçme bence bu sefer hiç bitiremezsin. Okulda sınavlara girip efendi durursan hocalar sözlüyle performansla geçiriyor.

Malum pandemi süresince Online sınav yapılıyordu.
Bakanlık açıktan okuyan kişilere yaş sınırı getirdi. Yani belli bir yaş üstün de isen 5 dönem şartı var ama 18 yaş altın da isen 8 dönem şartı koyuyor. Yani 8 dönem okursan yılda iki defa sınava girmen demek. Katılımlar kayıt yenilme işlemi her defasında 50 TL harç yatiriyorsun. Ve kitaplarını halk eğitim merkezlerinden alıyorsun ya da AÖL sayfasindan pfd olarak da indirebilirsin.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE Hocam sorumluluk sınavım 25-30 tane sizce geçmeli miyim açığa?

Malum pandemi süresince Online sınav yapılıyordu.
Bakanlık açıktan okuyan kişilere yaş sınırı getirdi. Yani belli bir yaş üstün de isen 5 dönem şartı var ama 18 yaş altın da isen 8 dönem şartı koyuyor. Yani 8 dönem okursan yılda iki defa sınava girmen demek. Katılımlar kayıt yenilme işlemi her defasında 50 TL harç yatiriyorsun. Ve kitaplarını halk eğitim merkezlerinden alıyorsun ya da AÖL sayfasindan pfd olarak da indirebilirsin.
Sorumluluk sınavlarım çok onlar açık öğretim de ne olacak?

Hangi derslerden sorumlu kaldınız?
9. Sınıf
Tarih coğrafya matematik fizik kimya biyoloji sağlık arapça kur-an ı kerim
10. Sınıf
Tarih coğrafya matematik fizik kimya biyoloji felsefe ingilizce arapça fıkıh hadis kur-an ı kerim Osmanlı Türkçesi siyer edebiyat
11. Sınıf
Tarih edebiyat arapça tarih2 coğrafya matematik
Bu kadar hocam 30 tane

Gördüğüm kadarıyla imam hatip lisesi öğrencisisin. İmam hatip lisesine özgü olan dersler, açık liseye geçtiğinde eğer ders olarak yoksa karşına çıkmaz. İmam hatip derslerin sorumluluğu düşer, diğer dersler de açık lisede karşına ders olarak çıkar.

Gördüğüm kadarıyla imam hatip lisesi öğrencisisin. İmam hatip lisesine özgü olan dersler, açık liseye geçtiğinde eğer ders olarak yoksa karşına çıkmaz. İmam hatip derslerin sorumluluğu düşer, diğer dersler de açık lisede karşına ders olarak çıkar.
Hocam ders seçtiğimiz zaman mi karşıma çıkar? Çıktı diyelim ben bütün sorumlu olduğum dersleri seçmem gerekiyor mu? O dersleri geçtiğimizi nerden anlayacağım hocam?

Vallahi artık sıkıntı dan midem bulanıyor

Geri
Yukarı