Açık Lise ve Örgün Lise nasıl işliyor?

• Konuyu başlatan 10Efe
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 268

10Efe

Decapat
Yer
Oldham
Daha fazla  
Merhaba, iyi akşamlar. Güncel olarak ortaokul son 8. sınıf kademesinde okuyorum. Bu soruyu beni aydınlatmanız için soruyorum. Şu an kendime ait yaklaşık 1 yıldır birtakım okul ile ilgili psikolojik sorunlarım var. Danışmandan destek alıyorum. Anlayacağınız Bazen devamsızlık yaşıyorum ve bazen gitmek istemiyorum. Bu soruyu aslında bu neden ile soruyorum. Ailem beni destekliyor, Örgün/Açık fark etmez bir şekilde tamamen bana bırakıyorlar. Maddi ve Manevi olarak hiç bir sorunumuz yok, oldukça güçlüyüz. Asıl kafama takılan soruları size, yani bu dönemlerden geçmiş kişilere sormak istedim. Şu anda mevcut notlarım olsun deneme puanlarım olsun çok çok iyi. OBP'si 97 olan biriyim. Deneme Puanlarım 400-480 arası gidip geliyor. Şimdi asıl sorularıma geçelim;

1- Açık lise diploması ile Örgün Lise diploması bir mi?
2- Açık lisede süreç nasıl işliyor ?
3- Açık lise diploması ile Örgün diploması olan iki tane öğrenci düşünün, YKS puanları aynı. Arada bir fark olur mu ? Okul kimi alır ?
4- Aklımda bir yandan psikolojik sorunlarım sebebi ile ilgili devamızsızlık sorun çıkarır diye örgün düşünüyorum, sizce mantıklı mı ?

Örgün eğitim de gerçekten aşırı sorun yaşıyorsanız geçmelisiniz sonrasında devamsızlıktan kalırsanız çok büyük zaman kaybı olacak ve açık lise için alacağınız psikiyatri mi psikolog raporu mu bilmem ilerde başınızı ağrıtmasın.

Merhaba, iyi akşamlar. Güncel olarak ortaokul son 8. sınıf kademesinde okuyorum. Bu soruyu beni aydınlatmanız için soruyorum. Şu an kendime ait yaklaşık 1 yıldır birtakım okul ile ilgili psikolojik sorunlarım var. Danışmandan destek alıyorum. Anlayacağınız bazen devamsızlık yaşıyorum ve bazen gitmek istemiyorum. Bu soruyu aslında bu neden ile soruyorum. Ailem beni destekliyor, Örgün/Açık fark etmez bir şekilde tamamen bana bırakıyorlar. Maddi ve manevi olarak hiçbir sorunumuz yok, oldukça güçlüyüz. Asıl kafama takılan soruları size, yani bu dönemlerden geçmiş kişilere sormak istedim. Şu anda mevcut notlarım olsun deneme puanlarım olsun çok çok iyi. OBP'si 97 olan biriyim. Deneme puanlarım 400-480 arası gidip geliyor. Şimdi asıl sorularıma geçelim;

1- açık lise diploması ile örgün lise diploması bir mi?
2- açık lisede süreç nasıl işliyor?
3- açık lise diploması ile örgün diploması olan iki tane öğrenci düşünün, YKS puanları aynı. Arada bir fark olur mu? Okul kimi alır?
4- aklımda bir yandan psikolojik sorunlarım sebebi ile ilgili devamızsızlık sorun çıkarır diye örgün düşünüyorum, sizce mantıklı mı?

Yeni gelen kanunlardan sonra istediğimiz gibi açık liseye geçmiyoruz maalesef önce açık liseye geçip geçemeyeceğiniz durumuna bakın.

Örgün eğitim de gerçekten aşırı sorun yaşıyorsanız geçmelisiniz sonrasında devamsızlıktan kalırsanız çok büyük zaman kaybı olacak ve açık lise için alacağınız psikiyatri mi psikolog raporu mu bilmem ilerde başınızı ağrıtmasın.
Ciddi sorunlar yaşıyorum devamsızlık konusunda.

Merhaba, iyi akşamlar. Güncel olarak ortaokul son 8. sınıf kademesinde okuyorum. Bu soruyu beni aydınlatmanız için soruyorum. Şu an kendime ait yaklaşık 1 yıldır birtakım okul ile ilgili psikolojik sorunlarım var. Danışmandan destek alıyorum. Anlayacağınız bazen devamsızlık yaşıyorum ve bazen gitmek istemiyorum. Bu soruyu aslında bu neden ile soruyorum. Ailem beni destekliyor, Örgün/Açık fark etmez bir şekilde tamamen bana bırakıyorlar. Maddi ve manevi olarak hiçbir sorunumuz yok, oldukça güçlüyüz. Asıl kafama takılan soruları size, yani bu dönemlerden geçmiş kişilere sormak istedim. Şu anda mevcut notlarım olsun deneme puanlarım olsun çok çok iyi. OBP'si 97 olan biriyim. Deneme puanlarım 400-480 arası gidip geliyor. Şimdi asıl sorularıma geçelim;

1- açık lise diploması ile örgün lise diploması bir mi?
2- açık lisede süreç nasıl işliyor?
3- açık lise diploması ile örgün diploması olan iki tane öğrenci düşünün, YKS puanları aynı. Arada bir fark olur mu? Okul kimi alır?
4- aklımda bir yandan psikolojik sorunlarım sebebi ile ilgili devamızsızlık sorun çıkarır diye örgün düşünüyorum, sizce mantıklı mı?

1 diplomalar bir değil
2 açık lisede okula gitmiyorsun. Sadece sınavlara gireceksin
3 YKS bazında dezavantajı yok
4 geçebilirseniz açık öğretim daha mantıklı.

Sporcu lisansım var elimde, geçebilir miyim?

Linkte açık liseye geçmek için şartlar yazıyor bir bakın belki açık liseye geçmenizi sağlıyacak bir madde bulursunuz.

Eskiden açık liseye geçmek basitti ama yeni kanunlar durumu çok karıştırdı maalesef.

Geri
Yukarı