Çözüldü Açık lisede 1 dönemde sene bitirilebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Furkan 42

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bu sene 12. sınıfım. 2. dönem açığa geçeceğim. Eğer ilk dönem notlarım geçersiz sayılırsa 1 dönemde seneyi bitirebilir miyim?
Geçmiş senelerdeki yıl sonu notlarım:
9. sınıf: 77.
10. sınıf: 79.
11. sınıf: 60.

Çözüm
Açık lisede zorunlu olarak 8 dönem okuma zorunluluğu var ve 12. sınıf açık lisede 7 ve 8. döneme tekabül etmektedir. İlk dönem notlarınız niye geçersiz sayılsın? O kısmı anlayamadım ve örgün eğitimde 12. sınıfın 1. dönemine kadar okuduğun için 2. dönem açık liseye geçersen 8. dönemden başlarsın. Açık liseden mezun olma şartları aşağıdaki gibidir:
  • Zorunlu olarak 8 dönem okuma, 18 yaş ve üzeri öğrenciler için dönem sayısı 5'tir ve 12. sınıfın 2. döneminde açık liseye geçeceğin için 8. dönemden başlayacaksın.
  • 170 ve üzeri kredinizin olması.
  • Zorunlu dersinizin olmaması gerekiyor ya muaf olmalısınız ya da başarıyla geçmelisiniz.
Umarım aklına takılan soruları cevaplayabilmişimdir. 🙏
Açık lisede zorunlu olarak 8 dönem okuma zorunluluğu var ve 12. sınıf açık lisede 7 ve 8. döneme tekabül etmektedir. İlk dönem notlarınız niye geçersiz sayılsın? O kısmı anlayamadım ve örgün eğitimde 12. sınıfın 1. dönemine kadar okuduğun için 2. dönem açık liseye geçersen 8. dönemden başlarsın. Açık liseden mezun olma şartları aşağıdaki gibidir:
  • Zorunlu olarak 8 dönem okuma, 18 yaş ve üzeri öğrenciler için dönem sayısı 5'tir ve 12. sınıfın 2. döneminde açık liseye geçeceğin için 8. dönemden başlayacaksın.
  • Zorunlu dersinizin olmaması gerekiyor ya muaf olmalısınız ya da başarıyla geçmelisiniz.

Çözüm

Öncelikle cevap için teşekkürler. Bazı sitelerde toplam devamsızlık 30 günü geçerse ilk dönem notları geçersiz sayılır diye bir yazı okumuştum, o yüzden aklıma takıldı. Bu devamsızlık konusu hakkında bilginiz var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı