Çözüldü Açık lisede seçmeli derslere girmezsek bir şey olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

efeekw

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben ilk dönemi örgün eğitimde okudum şubatın 2'sinde açığa geçtim. İlk defa sınavlara gireceğim. Kredi mantığını daha tam kavrayamadım. Resmini aşağıya ekledim. Yani benim mezun olmam için 170 krediye ihtiyacım var ve benim şu anki kredim 209 mu demek oluyor? Sadece zorunlu derslere mi girmem gerekiyor? Eğer öyleyse seçtiğim seçmeli derslere girmesem de olur mu?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240218-215732_1.jpg
    Screenshot_20240218-215732_1.jpg
    47,2 KB · Görüntüleme: 60
Önümüzdeki sınavlar 16-17 mart da olucak,Açık öğretim lisesi sitesinden öğrenebilirsiniz süreçleri,veya aratıp da öğrenebilirsiniz.26 gün 11 saat var şuanda.
15 16 Mart'ta sınavlar. Sınav giriş belgesi de alman lazım. O da sınavlara bir hafta kala açılır.
Teşekkür ederim. Hayırlı akşamlar.

@SadeceYiğit Benim bu 4 tane zorunlu dersi vermem için girmem yeterli oluyor mu? Yoksa herhangi bir puan sınırı var mı?

Son düzenleme:
Edebiyat dersi hariç diğer derslerden üç kere girip başarısız olursan muaf oluyorsun ama Edebiyat dersi muaf etmiyor onu mutlaka vermen lazım. 45 Alınca geçiyorsun.

O zaman halk eğitim merkezine gidip Edebiyat kitabını almam gerek sanırım. Çıkmış sorulara baksam yeterli olur mu sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı