Açık lisede sınıfı geçmek için kaç kredi gerekli?

ylmasck

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ben ilk dönem notlarımın kötü olmasından dolayı açık liseye geçtim. Sınıfı geçmem ve diğer sene okula geri gelmem için kaç kredim olması lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Açık Öğretim Lisesi'nden mezun olmak için toplamda 170 kredi yapmanız gerek. Her dönem ortak ve seçmeli derslerden en fazla 35 kredilik ders alabilirsiniz.

Ben buradan sorayım. Kendim 9. sınıfın 2. dönemi açığa geçmek zorunda kaldım ve kredi nedir nasıl işliyor anlamadım. 10. sınıfta geri dönmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim? normal düz liseden geçtim

Hocam çok bilgim yok ama internetten bulduğum kadarıyla size yardımcı olmaya çalışacağım.
1- Açık Öğretim Lisesinden örgün eğitim veren bir okula nakil yaptırmak isteyen öğrencilerin sınıf seviyesi, başarmış oldukları ortak derslere göre belirlenir.
2- Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı öğrenciler her öğretim yılının başında yüz yüze eğitim veren okul müdürlüğüne dilekçe ile başvurarak geçiş yapabilirler.

Hocam çok bilgim yok ama internetten bulduğum kadarıyla size yardımcı olmaya çalışacağım.
1- açık öğretim lisesinden örgün eğitim veren bir okula nakil yaptırmak isteyen öğrencilerin sınıf seviyesi, başarmış oldukları ortak derslere göre belirlenir.
2- açık öğretim lisesinde kayıtlı öğrenciler her öğretim yılının başında yüz yüze eğitim veren okul müdürlüğüne dilekçe ile başvurarak geçiş yapabilirler.

Peki teşekkür ederim. Kredi sistemi nasıl işliyor biliyor musunuz şu an 12 adet ders seçtim ve 43 kredi puan ı yapıyor gösteriyor

Bir yarıyılda en fazla 10 ders ve 35 kredi yapabiliyorsunuz diye biliyorum.
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam, sizde yardımcı olabilir misiniz? Yanlış bilgi vermek istemiyorum.
Screenshot_2023-02-27-18-15-17-07_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı