Çözüldü Açık liseden nasıl mezun olunur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Merhaba, detaylıca açıklayayım. Açık liseden mezun olma şartları:
  • 170 ve üzeri krediye sahip olmalısınız.
  • Toplamda 8 dönem okumalısınız. 18 yaş ve üzeri öğrenciler için okunması gereken dönem sayısı 5'tir.
  • Zorunlu dersiniz kalmamalı. Muaf ya da başarılı olmalısınız.
Ortak zorunlu derslerin hepsini vermenize rağmen krediyi tamamlayamadıysanız muhtemelen bazı ortak zorunlu derslerden üç sınav kaldığınızdan dolayı o dersin kredisini alamadığınız için kredi sayınızı tamamlayamadınız da dert edilmesi gereken durum değil. Bu tarz durumlarda yardımınıza seçmeli dersler koşuyor, krediniz doğrultusunda seçmeli ders seçebilirsiniz.
Arkadaşlar kredim 150, zorunlu ders sayım 0.
Nasıl mezun olurum? Seçmeli dersler ile mi mezun olacağım?
Hangi seçmeli dersleri seçebilirim kolay olan?

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE
Hocam biliyordur belki :D

Ben bu sene mezun oldum açık liseden. Benim bu seneye başlarkenki kredim zaten 200'ün çok az üstündeydi o yüzden dersleri pek düşünmedim. Peygamberimizin Hayatı, Seçmeli Sanat Tarihi gibi sözel dersler seçmeniz bana göre sizin için daha iyi olur en azından internetten bakıp cevaplaması daha basit.

Ben bu sene mezun oldum açık liseden. Benim bu seneye başlarkenki kredim zaten 200'ün çok az üstündeydi o yüzden dersleri pek düşünmedim. Peygamberimizin Hayatı, Seçmeli Sanat Tarihi gibi sözel dersler seçmeniz bana göre sizin için daha iyi olur en azından internetten bakıp cevaplaması daha basit.
Sağ olun hocam :)

Merhaba, detaylıca açıklayayım. Açık liseden mezun olma şartları:
  • 170 ve üzeri krediye sahip olmalısınız.
  • Toplamda 8 dönem okumalısınız. 18 yaş ve üzeri öğrenciler için okunması gereken dönem sayısı 5'tir.
  • Zorunlu dersiniz kalmamalı. Muaf ya da başarılı olmalısınız.
Ortak zorunlu derslerin hepsini vermenize rağmen krediyi tamamlayamadıysanız muhtemelen bazı ortak zorunlu derslerden üç sınav kaldığınızdan dolayı o dersin kredisini alamadığınız için kredi sayınızı tamamlayamadınız da dert edilmesi gereken durum değil. Bu tarz durumlarda yardımınıza seçmeli dersler koşuyor, krediniz doğrultusunda seçmeli ders seçebilirsiniz.

Çözüm
20 krediye ihtiyacım vardı mezun olmak için. Ben ne olur ne olmaz diye 50 kredilik seçtim 😃
Seçtiğim dersler kolay mıdır? 20 krediyi bu derslerden çok rahat alır mıyım?

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Dosya Ekleri

• IMG_20230520_212100.jpg
    IMG_20230520_212100.jpg
    118 KB · Görüntüleme: 43
Zorunlu dersinizin kalmadığını belirtmiştiniz de kategoride ortak yazan dersler zorunlu. Son alttaki dört dersiniz de zorunlu ders, bunu biliyorsunuz değil mi? Dersler hakkında yorum yapmayacağım, zorluk algısı kişiden kişiye göre değişir. Tek diyeceğim, alttaki dört dersi başarmaya çalışın.

Zorunlu dersinizin kalmadığını belirtmiştiniz de kategoride ortak yazan dersler zorunlu. Son alttaki dört dersiniz de zorunlu ders, bunu biliyorsunuz değil mi? Dersler hakkında yorum yapmayacağım, zorluk algısı kişiden kişiye göre değişir. Tek diyeceğim, alttaki dört dersi başarmaya çalışın.
:D onlar zorunlu değil muaf dersler kredi alayım diye seçtim

Örgünde o derslerden kalmıştım açığa geçince muaf oldu

Geri
Yukarı