Açık liseden okula dönmek mümkün mü?

Wexiar

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Gigabyte B450M S2H Ekran Kartı: GTX 1660 SUPER 6 GB, İşlemci: Ryzen 3 1200, Ram: 2x8 Gskill RipjawsV 3200 MHZ Ram, 1 TB HDD, 128 GB WD GREEN SSD
Merhaba, 12. sınıfım ve bu sene açığa geçip dershaneye yazıldım sınava hazırlanmak için fakat işler beklediğim gibi gitmedi. Psikolojim daha da kötü hale geldi ve okuluma dönmek istiyorum. Ne yapmam gerekiyor bilgisi olan var mı acaba? @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ohoo daha 4 gün olmuş hemen dönmek istiyorsunuz o zaman çıkmasaydınız. Açıkta kalın okul sınavları YKS'ye engel oluyor bence tabii sizin kararınız. Bildiğim kadarıyla nakil olayları okulun ilk haftası oluyor.

Açığa geçmek için 4 Ekim'e kadar zaman var diye biliyorum.

Bağlı olduğunuz ilçeyi söyler misiniz?
Aradım hocam, onlar da okula başvuracaksınız dedi. Ayrıca Meb'in bu iletişim merkezi rezaleti nedir? Askerlik arkadaşımmış gibi konuşuyor, bilgisi olmayan tipleri koymuşlar. Kafayı yiyeceğim.

Ohoo daha 4 gün olmuş hemen dönmek istiyorsunuz o zaman çıkmasaydınız. Açıkta kalın okul sınavları YKS'ye engel oluyor bence tabii sizin kararınız. Bildiğim kadarıyla nakil olayları okulun ilk haftası oluyor.
Bilmediğiniz konu hakkında yorum yapmayın lütfen. Nakiller Ekim'e kadar haftalık, sonra aylık oluyor sorun o değil zaten.

5 günde ne yaşadığınızı bilmiyorum ama konular ilerledikçe zamanınızı daha çok dolduracağı için okulu hatırlamazsınız bile.
Ayrıca bu sene üniversiteye yerleşmiş biri olarak okula keşke ilk dönem de gitmeseydim diyorum, okulunuzu bilmiyorum ama birçok okul YKS'ye pek de katkı sağlamıyor. 😁

Tekrar dönebilmeniz mümkün değil bildiğim kadarıyla. Sebebi de açık öğretim lisesinden örgün eğitim veren liseye geçebilmek için dilekçeyle ilgili okul müdürlüğüne başvuru yapmak gerekiyor. Başvurular da her eğitim-öğretim yılının başında yapılır. Dilekçenizi alıp almayacaklarını bilemiyorum da okulunuza dilekçe ile başvurun.

Tekrar dönebilmeniz mümkün değil bildiğim kadarıyla. Sebebi de açık öğretim lisesinden örgün eğitim veren liseye geçebilmek için dilekçeyle ilgili okul müdürlüğüne başvuru yapmak gerekiyor. Başvurular da her eğitim-öğretim yılının başında yapılır. Dilekçenizi alıp almayacaklarını bilemiyorum da okulunuza dilekçe ile başvurun.
Bir arkadaşım geçti hocam, o da benim gibi aynı dönem kayıt olup bugün döndü okuluna. AÖL kayıtları bitene kadar örgüne geçebiliyoruz sanırım. Gelişmeleri aktarırım buraya.

Ben geçen hafta döndüm hem de puanlı liseye.

Yapmanız gereken halk eğitim merkezine gidip AÖL'den ayrılmanız ve okulu arayıp sizi tekrar aktif etmelerini istemeniz. Ben de 4 gün sonra geçmiştim okula, 1 hafta dolmadan okuldan kaydınız tam anlamıyla silinmiyormuş. İlçe MEB ile bir işiniz yok şimdilik, süreç uzamadan gidin.

Geri
Yukarı