Açık liseye geçilirse ne sorun yaşanır?

fiqt

Decapat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Okul beni gittikçe bunaltıyor. Gittiğim lise Anadolu ama çevresi pek iyi değil. Açık liseye geçsem ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim? Daha 9. sınıfım. Neden bu kadar yorgun hissediyorum bilmiyorum yaptığım bir şey de yok. Belki de bir şey yapmadığım için yorgun hissediyorumdur bir amacim bir yeteneğim yok veya keşfetmedim.
Bundan 1sene önce sadece oyun oynardım yarını düşünmeden ve çok mutluydum. Ama sadece bir gün düşündüm ve ne bir durumumuz var ne bir şeyimiz şimdi bir şey yapmazsam iler de ne olacak düşüncesi acaba okulu bırakıp çalışmaya mı başlasam bilmiyorum. Zaten aliem de ümidini kesti benden. Babam benden nefret ediyor gibi hissediyorum bir gün bile benimle zaman geçirmek istediğini görmedim. Geçirdiği günler yüzündeki o istemsizliği görebiliyorum bir an önce bitse de gitsem diyor resmen gözleri. Ama hak veriyorum asla onun istediği gibi bir çocuk olamadım.

Son düzenleme:
Biliyorum daha erken falan ama mecburum her gün 10tl mi bir simite bir suya vermekten sıkıldım artık okula gitmiyorum 2.dönem de direkt açığa geçiyorum bakalım şimdilik işim iyi gidiyor derslerimi de çalışıyorum ama önemli olan devamlılık umarım başarabilirim.

Genelde açık liseye 8-9 saat okul yerine evde ders çalışarak daha fazla zaman kalacağını düşünerek geçiyorlar özellikle 11 ve 12.sınıflar. Özellikle daha 9.sınıfken geçmek akademik başarı bir yana sosyal hayatın da zayıflamasına yol açar.Ama sosyal hayatı da hallederim disiplinli çalışmayı da sağlarım diyorsan geçebilirsin.

Geri
Yukarı