Açık liseye geçiş şartları nelerdir?

DARKLOCATION

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, açık liseye geçiş zorlaştırılmıştı. Ben yakın zamanda testisten ameliyat olacağım ve bir süre de raporlu olacağım, derslerden uzak kalacağım. Bu durumda açık liseye geçiş yapabilir miyim? MEB istisnalar hariç geçiş yok demişti, sizce durumum kabul edilir mi?

Son düzenleme:
Merhaba, açık liseye geçiş zorlaştırılmıştı. Ben yakın zamanda ameliyat olacağım ve bir süre de raporlu olacağım, derslerden uzak kalacağım. Bu durumda açık liseye geçiş yapabilir miyim? MEB istisnalar hariç geçiş yok demişti, sizce durumum kabul edilir mi?

Halk eğitime gidip sorabilirsiniz ama gene de kısa bildiğim şeyleri söyleyeyim.
Depremzede.
Sınıfta kalmış.
Yurt dışına gidecek.
Öğrenciler açığa gecebiliyorlar ben hem depremzede hem de sınıf tekrarı yaptığım için açığa geçtim baştan söyleyeyim ders çalışmayı sevmiyorsaniz zorlanıyorsanız açık tavsiyem değil durumunuzu anladım geçmiş olsun bu arada 1 sene sınıf tekrarı yapmak açıktan liseyi bitirememekten iyidir bence.

Örgün eğitimde okumanıza engel olacak sebepler gerekli. Ameliyat olduktan sonra okuka gidebilirsiniz.
Hocalarla konuşmak lazım ders açısından çünkü ne kadar rapor verileceği de belli değil ameliyatın durumuna göre muhtemelen

Halk eğitime gidip sorabilirsiniz ama gene de kısa bildiğim şeyleri söyleyeyim.
Depremzede.
Sınıfta kalmış.
Yurt dışına gidecek.
Öğrenciler açığa gecebiliyorlar ben hem depremzede hem de sınıf tekrarı yaptığım için açığa geçtim baştan söyleyeyim ders çalışmayı sevmiyorsaniz zorlanıyorsanız açık tavsiyem değil durumunuzu anladım geçmiş olsun bu arada 1 sene sınıf tekrarı yapmak açıktan liseyi bitirememekten iyidir bence.
ben 1 sene sınıf tekrarı yaptım şuan 12 olmam lazımdı bu sene de bu ameliyat işi çıktı testis en sıkıntılı yer derste bile duramıyom artık ne kadar rapor verilir bilmiyorum

Son düzenleme:
Hocalarla konuşmak lazım ders açısından çünkü ne kadar rapor verileceği de belli değil ameliyatın durumuna göre muhtemelen

ben 1 sene sınıf tekrarı yaptım şuan 12 olmam lazımdı bu sene de bu ameliyat işi çıktı testis en sıkıntılı yer derste bile duramıyom artık ne kadar rapor verilir bilmiyorum
Sınıfta kaldıysanız daha önce geçebilirsiniz zaten.

Evet, sağlık durumun gibi özel mazeretlerin varsa, MEB'in istisnaları arasında değerlendirilebilirsin ve açık liseye geçiş yapabilirsin. Bu durum, evde veya hastanede eğitim görenler için geçerli olduğu gibi, senin gibi mazereti olanlar için de uygulanabilir. Sağlık raporunu ve durumunu belgelendirerek ilgili okul yönetimi veya MEB ile iletişime geçmen gerekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı