Açık liseye geçiş

Zafer_D

Femtopat
Merhaba arkadaşlar, bu zamana kadar aile baskısı ile okula gittim ve tamamen şans eseri 11. sınıfa kadar geldim.
9. sınıfta korona sebebi ile sınıfı geçtim.
10. sınıfta sınavdan öneki gün sabahlayıp 1 saat kadar ders çalışarak sınava girdim sözlülerle 50, 60, 70 gibi notlar aldım.
11. sınıfta zaten her türlü sınıfta kalacağım diyerek okulum bana sözel önermesine rağmen sayısal seçtim, hatta okul başında beni eşit ağırlık bölümüne koymalarına rağmen imza atıp sayısal bölümüne geçtim.

Okulda tahta sıra üzerinde 8 saat uyuyorum ve hiç ders çalışmıyorum, üniversiteye gitmeyi düşünmüyorum sadece lise diploması için okuyorum.
Bu sene de muhtemelen deprem sebebiyle sınıfı geçeceğim.

Ailem artık benden umudu kesti zaten başından beri okuyacağım diyerek hem onları hem kendimi kandırıyordum. Artık beni kendi halime bıraktılar ne yaparsan yap dediler.

Bu sene okul bitince açık liseye geçmek istiyorum ve bu konu hakkında birkaç sorum olacak:
1) Sene sonu 11. sınıf bitince karnemi ve kimliğimi alıp halk eğitim merkezine gidip 7. dönemden devam edebilir miyim?
2) Açık liseden mezun olmak için 170 kredi gerekiyormuş, bildiğim kadarıyla 12. sınıfın başında yani 7. dönemde açığa geçen ve o zamana kadar hiçbir dersten kalmayan öğrenciler açığa geçince kredileri 170'in üzerinde oluyormuş ve 4 ana dersten basit sınavlar olarak mezun olabiliyorlarmış bu bilgi ne kadar doğrudur?
3) Açık lise diploması ile örgün eğitim diploması fiziksel ve işlevsel olarak tıpatıp aynı mıdır?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Bende 11. Sınıfta liseyi terk edip web işlerine atılmıştım. Daha sonra açıktan bitirdim. Diplomanın bir faydasını görmedim öyle bulunsun diye almışım.

170'in üzerinde bir puan vermiyor 12. Sınıfta. Ben 12'nin ikinci döneminde geçtim. Bana 160 kredi verdi. Daha sonra 5 tane ders seçtim hayli hayline tamamlıyor diye. Geçmen daha mantıklı. Açık Lise şu an daha mantıklı durumda. En azından sabah okula gidip anlayacaksan bile uykusuzluktan anlamadığın derslere katlanmazsin, kendin sınavlara çalışırsın.

170'in üzerinde bir puan vermiyor 12. Sınıfta. Ben 12'nin ikinci döneminde geçtim. Bana 160 kredi verdi. Daha sonra 5 tane ders seçtim hayli hayline tamamlıyor diye. Geçmen daha mantıklı. Açık Lise şu an daha mantıklı durumda. En azından sabah okula gidip anlayacaksan bile uykusuzluktan anlamadığın derslere katlanmazsin, kendin sınavlara çalışırsın.
160 kredi olayını bilmiyorum, açık lise sınavlarına sanırım online olacak şekilde milli eğitim bakanlığının sitesinden giriliyor.
Okula gidip anlamayı bırakın evde 30 dakikada öğrendiğim şeyi okuldaki öğretmenler anlattığı zaman anlamıyorum, okulda konsantrasyonum bozuluyor ve 5, 10 dakika içinde başka bir diyara gidiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı