Çözüldü Açık Liseye Geçişte Okul Sınavlarına Girmek Zorunlu Mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hsynuygur4

Hectopat
Merhaba, ben 12. sınıfım. Dolayısıyla bu sene YKS'ye gireceğim. Okul beni çok yorduğu için bir sürü gereksiz ders var ve bunlara zorla çalışmamız gerekiyor, ben de açığa geçmeye karar verdim. Kayıtlar 6 Ocak'ta başlıyor, ikinci sınavlarım ise o civarlarda bitiyor. Ben bu sınavlara girmeden açığa geçmek istiyorum. Bunlara girmek sorunda mıyım? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Konu hakkında belirtmemi istediğiniz eksik bir bilgi varsa lütfen belirtin.
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Geçemezsiniz büyük ihtimalle çünkü kaydını 6 Ocak'ta yapsan bile onaylanma süreci 1-2 haftayı bulur.
Bilgi yanlış. Açık liseye kayıt süreci diye bir şey yok, kayıt direkt yapılıyor.

Onun dışında sınavlarına girmezsen okuldan tasdikname alacağın için dersin ortalaması kaç düşmüşse o baz alınır. Dolayısıyla sınavlarına girmen gerekir, AÖL kayıtları hemen bitmiyor. Sınavların bitsin, hocan notlarını girsin. Öyle geç AÖL'e.
@Azra inci, geçemezsin. Bir yerde videosunu izlemiştim, dönem bitmeden geçişler olmayacak diyor. Kaynak sağlam, video linkini bırakayım. İzlemek istersen izleyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim sınav notlarımın hepsi girildi fakat sözlülerim girilmedi henüz sözlüleri girilmeden açık liseye geçebiliyor muyum? Cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı