Açık liseye geçmek

dasFurthen

Centipat
Merhaba, şu sıralar açığa geçmek istiyorum ama geçemezsin veya artık mazaret geçersiz belli durumlarda geçebilirsin gibi şeyler duydum 10.sınıf ögrencisiyim aşırı terleme benim için artık bir sorun haline geldi okula gittigimde sırane olurken ben banyo yapmış gelmiş gibi oluyorum başımdan, dudaklarımdan, kolumdan, kaşlarımdan, kol altımdan, sırtımdan her yerimden terliyorum. Buradan okula 20 dakikalık yol arkadaşım benimle aynı yolu yürüyor onda bir şey yok bende her yerden terliyorum, saçlarım ıpıslak oluyor nakil aldıralım desek en yakınımdaki okul puanı 450 470 servis fiyatları uçuyor bende bu yüzden açıga geçmek istiyorum. Mazaret söylemek hala geçerliyse bu durumu kabul ederler mi bilmiyorum okulda acaba benden rahatsız oluyorlar mıdır diye düşünmek çok agrıma gidiyor sizce açıga geçebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kalp doktoruna gidin bu kadar terlemenin hormon veya kalp sorunu gibi görünüyor. Doktordan tanımlı teşhisiniz olursa mazareti kabul etmek zorunda kalırlar.

Merhaba, şu sıralar açığa geçmek istiyorum ama geçemezsin veya artık mazaret geçersiz belli durumlarda geçebilirsin gibi şeyler duydum 10.sınıf ögrencisiyim aşırı terleme benim için artık bir sorun haline geldi okula gittigimde sırane olurken ben banyo yapmış gelmiş gibi oluyorum başımdan, dudaklarımdan, kolumdan, kaşlarımdan, kol altımdan, sırtımdan her yerimden terliyorum. Buradan okula 20 dakikalık yol arkadaşım benimle aynı yolu yürüyor onda bir şey yok bende her yerden terliyorum, saçlarım ıpıslak oluyor nakil aldıralım desek en yakınımdaki okul puanı 450 470 servis fiyatları uçuyor bende bu yüzden açıga geçmek istiyorum. Mazaret söylemek hala geçerliyse bu durumu kabul ederler mi bilmiyorum okulda acaba benden rahatsız oluyorlar mıdır diye düşünmek çok agrıma gidiyor sizce açıga geçebilir miyim?

Sağlığınızda bir problem yoksa ve hala açıktan liseye geçmek istiyorsanız: Sınıf tekrarına düşün ardından açıktan liseye geçebilirsiniz.

Sağlığınızda bir problem yoksa ve hala açıktan liseye geçmek istiyorsanız: Sınıf tekrarına düşün ardından açıktan liseye geçebilirsiniz.

Açığa geçmek için bende bu sene sınıfta kalmıştım aşağıdaki resim doğru mu?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240118_232242_Chrome.jpg
    Screenshot_20240118_232242_Chrome.jpg
    78,4 KB · Görüntüleme: 18
Hayır değil https://www.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2023_09/14125614_AcYk_OYretim_GeciYler_Genelge.pdf 2. sayfa a fıkrasına göre geçebiliyorsunuz.

Devamsızlıktan sınıf tekrarına düştüyseniz orası net değil. Zaten yarın arayıp soracağım "devamsızlıktan tekrara düşünce açığa geçebiliyormuyuz?" diye sizi de bilgilendiririm.

Yaklaşık 1 saat önce aradım konuştum. Bahsettiğimiz durumun şu anda sadece 9. sınıflar için geçerli olduğundan bahsetti yani 10, 11,12. sınıflar 1 kez sınıf tekrarına düştükleri zaman maalesef ki açıktan liseye geçemez.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı