Açık liseye giderken hangi belgeler alınmalı?

KafKef1903

Kilopat
Makaleler
1
Açık liseye geçerken hangi belgeleri götürmem lazım karnemi fotoğrafımı aldım. Kimlik T.C. Kimlik Numarasını gösteren belge diyor kimliğimi götürsem yeter mi yardımcı olur musunuz ?

Açık liseye geçerken hangi belgeleri götürmem lazım karnemi fotoğrafımı aldım. Kimlik T.C. Kimlik numarasını gösteren belge diyor kimliğimi götürsem yeter mi yardımcı olur musunuz?

Acik liseye gecisler ertelendi sanirim konuya gelecek olursak onlar yeterli olacaktir herhalde.

Açık liseye geçerken hangi belgeleri götürmem lazım karnemi fotoğrafımı aldım. Kimlik T.C. Kimlik Numarasını gösteren belge diyor kimliğimi götürsem yeter mi yardımcı olur musunuz ?

Bildiğim kadarıyla örgün eğitim dışında değilseniz şu an kayıt için ihtiyacınız olan TC kimlik ve biyometrik fotoğraf yeterli sanırsam ve 18 yaş altı iseniz veli izni gerekiyor yanlış bilmiyorsam, eğer örgün eğitimde değilseniz büyük ihtimal tasdikname isteyeceklerdir. Ve sanırım Ziraat bankasıydı, oraya bir miktar kayıt ücreti 100 TL civarı para yatırmalısınız, o kısım tam olarak nasıl işliyor bilmiyorum tam. Onu sorabilirsiniz gittiğiniz zaman.

Acik liseye gecisler ertelendi sanirim konuya gelecek olursak onlar yeterli olacaktir herhalde.

Kaynak var mı hocam?

Bildiğim kadarıyla örgün eğitim dışında değilseniz şu an kayıt için ihtiyacınız olan T.C. kimlik ve biyometrik fotoğraf yeterli sanırsam ve 18 yaş altı iseniz veli izni gerekiyor yanlış bilmiyorsam, eğer örgün eğitimde değilseniz büyük ihtimal tasdikname isteyeceklerdir. Ve sanırım Ziraat bankasıydı, oraya bir miktar kayıt ücreti 100 TL civarı para yatırmalısınız, o kısım tam olarak nasıl işliyor bilmiyorum tam. Onu sorabilirsiniz gittiğiniz zaman.

Kaynak var mı hocam?

Evet doğru. Düzeltme olarak 18 yaş altı iseniz ücretsiz 18 yaş üstü 50₺

Bildiğim kadarıyla örgün eğitim dışında değilseniz şu an kayıt için ihtiyacınız olan TC kimlik ve biyometrik fotoğraf yeterli sanırsam ve 18 yaş altı iseniz veli izni gerekiyor yanlış bilmiyorsam, eğer örgün eğitimde değilseniz büyük ihtimal tasdikname isteyeceklerdir. Ve sanırım Ziraat bankasıydı, oraya bir miktar kayıt ücreti 100 TL civarı para yatırmalısınız, o kısım tam olarak nasıl işliyor bilmiyorum tam. Onu sorabilirsiniz gittiğiniz zaman.

Kaynak var mı hocam?
Tasdikname okuldan verilmiyor mu?
Örgün eğitimde değilse nereden alacak tasdiknameyi?

Tasdikname okuldan verilmiyor mu?
Örgün eğitimde değilse nereden alacak tasdiknameyi?

Örgün eğitim dışına çıkınca e-okuldan kaydımız siliniyor yanlış bilmiyorsam, o belgeyide eskiden okuduğu okuluna gidip alıyor, yani böyle yapmıştık biz. Sanırım lisede veya hangi eğitim seviyesinde ise onu kanıtlamak için olabilir, neden istediklerini tam bilmiyorum.

@One Face, tasdikname'yi en son okuduğu okuluna gidip alıyor diye hatırlıyorum bizim tanıdığımız kayıt olurken, eğer başka biyerden aldı ise onu bilmiyorum. Eğer örgün eğitimde ise e-okulda kaydı olduğundan tasdiknameye gerek olmuyor.

Son düzenleme:
Örgün eğitim dışına çıkınca e-okuldan kaydımız siliniyor yanlış bilmiyorsam, o belgeyide eskiden okuduğu okuluna gidip alıyor, yani böyle yapmıştık biz. Sanırım lisede veya hangi eğitim seviyesinde ise onu kanıtlamak için olabilir, neden istediklerini tam bilmiyorum.

@One Face, tasdikname'yi en son okuduğu okuluna gidip alıyor diye hatırlıyorum bizim tanıdığımız kayıt olurken, eğer başka bir yerden aldı ise onu bilmiyorum. Eğer örgün eğitimde ise e-okulda kaydı olduğundan tasdiknameye gerek olmuyor.
Reis örgün eğitimde olmamak demek zaten açık liseyi ifade etmiyor mu?
Yukarıdaki mesajından alıntı.
'eğer örgün eğitimde değilseniz büyük ihtimal tasdikname isteyeceklerdir.'

Örgün eğitimde değilse açık öğretimdedir zaten.

Reis örgün eğitimde olmamak demek zaten açık liseyi ifade etmiyor mu?
Yukarıdaki mesajından alıntı.
'eğer örgün eğitimde değilseniz büyük ihtimal tasdikname isteyeceklerdir.'

Örgün eğitimde değilse açık öğretimdedir zaten.

Orada aslında okula gitmeyip 2 yıl kalıp mecburen AÖL'e geçenlerden bahsettim, ama sizin dediğinizde doğru şimdi düşününce, ama yinede Kayıt parası vs. vermeden açığa geçmesi tam olarak mantıklı gelmiyor, belki kayıt yeniletiyorlardır bilmiyorum, daha önce bunu düşünmemiştim. O kısımda bilgim yok malesef.

Orada aslında okula gitmeyip 2 yıl kalıp mecburen AÖL'e geçenlerden bahsettim, ama sizin dediğinizde doğru şimdi düşününce, ama yinede Kayıt parası vs. vermeden açığa geçmesi tam olarak mantıklı gelmiyor, belki kayıt yeniletiyorlardır bilmiyorum, daha önce bunu düşünmemiştim. O kısımda bilgim yok malesef.
Anladım hocam. Ben de ne alaka diyordum.

Geri
Yukarı