Açık liseye giderken YKS sayısalda 10-30 bin sıralama için tavsiyeler

Lasomi7999_2

Femtopat
Daha fazla  
Üniversite sınavı var bir de açık lise sınavlarım var. Açık lise ortalamamı aşırı kötü yaptı. Sürekli başka başka şeyler oluyor. Bana yanlış kitap vermişler. Şikayet etsem bile bir daha sınav yapmayacaklar. OBP'yi zaten zar zor 75 80 yapmaya çalışıyorum ama o bile olacak mı bilmiyorum. Onu geçtim bugün sınava girdim iyi mi kötü mü bilmiyorum ama yüksek puan alamam galiba.

Ne yapacağım? Sadece dersleri geçmeye mi odaklanmalı mıyım?

10-30 bin sıralama istiyorum sayısalda.

Çok çok çalışman lazım. Açık lise sınavlarında dahi bu kadar patlayan birisinin o sıralamaları yapması çok zor. 30k sıralama demek aşağı yukarı %1'lik dilime girmek demek.

Açık lisesin sınav sistemini kolay sanıyorsunuz ama öyle değil 1 soru 9 puan götürüyor zaten bir sürü dersim oluyor ben bu derslerin hepsini 1 2 ayda bitirmeye çalışıyorum ben bu kadar şeye nasıl yetişiyim ben zaten ders çalışıyorum ama her şeyden farklı soru soruyor okullarda bile daha kolay oluyordu.

Açık lisesin sınav sistemini kolay sanıyorsunuz ama öyle değil 1 soru 9 puan götürüyor zaten bir sürü dersim oluyor ben bu derslerin hepsini 1 2 ayda bitirmeye çalışıyorum ben bu kadar şeye nasıl yetişiyim ben zaten ders çalışıyorum ama her şeyden farklı soru soruyor okullarda bile daha kolay oluyordu.
Hocam annemin açık lise sınavlarını online dönemde hallettim ben 0'dan mezun ettim kadını ve sana yemin ediyorum din hariç hiçbir şeyde internetten bakma ihtiyacı dahi duymadım hepsinin notu da 75 ve üstünde. En son lise müfredatını 12 yıl önce görmüş ortalama bir öğrenciyim ben. Siz daha açık lise konularını gözünüzde büyütürseniz o istediğiniz sıralamayı asla yapamazsınız, ben bu açık lise sorularını yerim zihniyetine geçmeniz lazım. Bir sürü ders dediğiniz ise konu bazında normal bir lise öğrencisinin gördüğü konulara denk üstüne ev ödevi, proje, okula git gel ve okula vakit kaybetme gibi durumlarınız yok.

Hocam annemin açık lise sınavlarını Online dönemde hallettim ben 0'dan mezun ettim kadını ve sana yemin ediyorum din hariç hiçbir şeyde internetten bakma ihtiyacı dahi duymadım hepsinin notu da 75 ve üstünde. En son lise müfredatını 12 yıl önce görmüş ortalama bir öğrenciyim ben. Siz daha açık lise konularını gözünüzde büyütürseniz o istediğiniz sıralamayı asla yapamazsınız, ben bu açık lise sorularını yerim zihniyetine geçmeniz lazım. Bir sürü ders dediğiniz ise konu bazında normal bir lise öğrencisinin gördüğü konulara denk üstüne ev ödevi, proje, okula git gel ve okula vakit kaybetme gibi durumlarınız yok.

Aynen aynen Online sınav zaten aşırı uzun sordular 25 dakika vardı sen onları o kadar kısa şekilde çözemezsin ve ben zaten Online sınavda yaptım iyi not aldım ama yüz yüze olunca zorlanmaya başladım her dersten çok detay istiyorlardı benim zaten derslerde yetişmiyordu ve okula gitmiyoruz evet ama MEB bize yanlış kitap verebiliyor yanlış şeyler olabiliyor o zamanda biz anlamıyoruz sizin en azından eğitim hakkınız var bizde hep kendimiz yapıyoruz her şeyi 11 soruda zaten bayağı puan gidiyor bende anca 82 91 yapabilirim onlarda zar zor zaten.

Aynen aynen Online sınav zaten aşırı uzun sordular 25 dakika vardı sen onları o kadar kısa şekilde çözemezsin ve ben zaten Online sınavda yaptım iyi not aldım ama yüz yüze olunca zorlanmaya başladım her dersten çok detay istiyorlardı benim zaten derslerde yetişmiyordu ve okula gitmiyoruz evet ama MEB bize yanlış kitap verebiliyor yanlış şeyler olabiliyor o zamanda biz anlamıyoruz sizin en azından eğitim hakkınız var bizde hep kendimiz yapıyoruz her şeyi 11 soruda zaten bayağı puan gidiyor bende anca 82 91 yapabilirim onlarda zar zor zaten.
Hocam devlet başınıza silah mı dayadı uzaktan eğitime gideceksin diye ? Bu kafa ile 30k sıralamayı zor yaparsınız çünkü o başarısızlığınıza da şu an yaptığınız gibi bahane bulursunuz.

Hocam devlet başınıza silah mı dayadı uzaktan eğitime gideceksin diye? Bu kafa ile 30k sıralamayı zor yaparsınız çünkü o başarısızlığınıza da şu an yaptığınız gibi bahane bulursunuz.

Çok şey atıyorsun o annenin Online sınavına bile girmemişsindir doğruları söyleseydin bari bir de ezmeye çalışıyorsun açık lisede 100 puan alamayanda o zaman aynı dediğin gibi olur değil mi senin için ama okulda olunca daha zor dersiniz siz daha milli eğitimin yaptığı sınavlara girmiyorsunuz konu yetiştirememe gibi sıkıntınız yok.

Çok şey atıyorsun o annenin Online sınavına bile girmemişsindir doğruları söyleseydin bari bir de ezmeye çalışıyorsun açık lisede 100 puan alamayanda o zaman aynı dediğin gibi olur değil mi senin için ama okulda olunca daha zor dersiniz siz daha milli eğitimin yaptığı sınavlara girmiyorsunuz konu yetiştirememe gibi sıkıntınız yok.
Ben sizi ezerek, yalan söylerek ne kazanacağım hocam ? Bir an önce kendinizi toplayın ki hedefinize ulaşın diye bir şeyler anlatmaya çalışıyorum. Burada aslansın kaplansın yaparsın diye gazlayayım sonra sınavda 300k yapınca hayal kırıklığına uğrayıp depresyona gir, bunu mu istiyorsun ? Ben bu devletin yaptığı sınavlara 12 sene girdim üstüne yetmedi YGS+LYS girdim yetmedi YDS, YÖKDİL, ALES ve İSG sınavlarına girdim. Emin ol devletin hazırladığı sınavlar konusunda senden daha bilgiliyimdir. Al aşağıya da sınav sonuçlarını atıyorum.

1710612610254.png

1710612622528.png

Geri
Yukarı