Çözüldü Açık liseyi hızlı bitirme var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Leoon

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Şu anda 17 yaşımdayım. Ortaokulda devamsızlıktan 2 kere sınıfta kalmıştım. Sonrasında 1 yıl da liseye yazılmadım. Anlayacağınız toplam 3 yılım boşa gitti. Bu yıl açık liseye yazıldım. 17 yaşımda 9. sınıf olarak gözüküyorum. Bir an önce üniversiteye gitmek istiyorum. 4 yıl daha bekleyecek sabrım kalmadı yaşıtlarım bu yıl mezun olacak bile açık liseyi galiba 2 yılda bitirebiliyormuşum üstten ders verirsem böyle bir şey gerçekten var mı? Anlayan bilen biri yardımcı olabilir mi? Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
18 yaş ve üzeri AÖL öğrencilerinin zorunlu dönem sayısı 5'tir. Açık liseden mezun olma şartları:
  • Zorunlu olarak 8 dönem. (18 yaş ve üzeri öğrenciler için bu dönem sayısı 5'tir).
  • Zorunlu dersinizin kalmaması, açık lisede ortak ders olarak yazanlar zorunlu derstir.
  • 170 ve üzeri kredinizin olması.
  • Açık lisede en az bir dönem sınava girmeniz gerekiyor.
Bunun dışında hızlı mezun olma yolu yok. Açık lisede 5 dönem de 2.5 seneye tekabül etmektedir.
5 ay sonra 18 yaşına giriyorsan bu sene 3 dönem sınavlarına girebilirsin. Zorunlu derslerden geçersen ve 170 krediye ulaşırsan 2 senede mezun olman mümkün. Açık lisenin böyle avantajı var. 4 sene okumana gerek kalmayacak ama tabii 2 sene sınavlara iyi hazırlanmanız gerekecek 2 sene daha okumak istemiyorsanız.
Tamamdır çok teşekkür ederim.

Herkes ikinci bir fırsatı hak eder. 👍 Bunu da yargılayamazsınız. Konu sahibi sorularıma cevap vermemekte kararlı, kendisi bilir. Konuyu takipten çıkıyorum. 🖐

Yeni konular

Geri
Yukarı