Açık öğretim lisesinde kalıp verilemeyen dersler için ne yapılır?

lltan

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 11. sınıfım ve 2. dönemde açık öğretim lisesine geçtim merak ettiğim birkaç şey var.
Benim daha önceden kalmış veremediğim derslerim var ortak dersler. En fazla 12 ders seçebiliyoruz ama benim 15 tane kalan 3 dersi sonraki dönemde mi vermem gerekiyor?
Bir de 123 kredim var şu an kredi hesabını da anlatabilecek birisi var mı?

Krediler açıktan sınav olduğunuzda artıyor. Her biri ne kadar veriyor, ne kadar etkiliyor bilmiyorum ama 170 olduğunda mezun oluyorsunuz. Bir de okumanız gereken dönem sayısı var. Muhtemelen vermemiş olduğunuz dersleri vermenize gerek kalmayacak. En fazla 12 ders seçebiliyorsunuz ama hepsini seçmenize gerek yok. 8 adet zorunluyu seçin, o seçtiklerinizin ekranda ne kadar kredi ettiği yazıyor olması lazım, onlarla birlikte 170 kredi oluyorsanız 8 adet olarak kalsın. Ama onlarla olmuyorsanız daha çok seçin.

Ayrıca şuna göre seçin: Mesela diyelim zorunlu olarak 2 dönem okumanız gerekiyor, öyle diyor sistem. Siz ise 8 zorunlu dersi seçtikten sonra az bir krediyle falan 170'i kaçırıyorsunuz diyelim. 8'den fazlasını seçmeye gerek yok. Zaten 2 dönem okuyacağınız için 2 dönem de 8 zorunlu dersin kredisiyle 170'e ulaşırsınız. Boşuna yük almayın yani. Ama zorunlu okumanız gereken dönem sayısı 1 adetse ve 8 zorunlu dersi seçmenize rağmen 170 krediye ulaşamıyorsanız diğer seçmelileri de seçin ki 1 dönemde kurtulun.
1680187887427.png

Geri
Yukarı