Açık öğretim Online sınavlar nasıl yapılıyor?

Atatuğkan

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, 12. sınıfta üniversite için açığa geçtim ve 9 Aralıkta AÖL birinci sınavları Online olarak yapılacak, bende ilk defa AÖL sınavına gireceğim.
Sorum şu:
Sınav tarayıcı üzerinden mi yapılıyor, bilgisayara herhangi bir program ya da yazılım indirtiyorlar mı? Yaptıkları duyurudan anladığım kadarı ile program indirtecekler ama bilenler cevaplarsa sevinirim.
Ekleme olarak: Kurallara baktığımda monitörün tam karşısında durun ve gözünüzü ayırmayın diye bir kural var. Kamera takibi falan mı yapılıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
  • Sınavları Online yapılıyor, AÖL sitesine giriyorsun ve "Online Sınava Giriş" gibi bir buton çıkması gerekiyor. Kayıt yenileme ya da yeni kayıt işlemi yaptıysan o butona tıklayarak sınava girebilirsin. Ders ders sınavlar karşına çıkacak, sınav süresini hatırlamıyorum da ders ders sınavlarına giriyorsun. Bir sınav için de yanlış hatırlamıyorsam 30 dakika gibi bir süre oluyordu. Telefondan bile AÖL sınavına girebiliyorsun.
  • İkinci sorunuz için de o kamera sistemi yeni gelmiş olmalı. Kamera sistemi eklendiyse de kontrolünün yapılacağını düşünüyorum. AÖL sınavlarında çoğu kişi kopya vb. tarzı şeylerle geçtiği için böyle bir önlem almış olmalılar.
  • Sınavda kamera sistemi bulunmuyor, sonradan da eklenmedi diye hatırlıyorum.

Son düzenleme:
Ekleme olarak: Kurallara baktığımda monitörün tam karşısında durun ve gözünüzü ayırmayın diye bir kural var. Kamera takibi falan mı yapılıyor?

Sınav sistemine kamera eklenip eklenmediğini bilemiyorum, arkadaşın bu yorumu üzerine belirttim de tekrardan okuyunca yanlış okuduğumu fark ettim. İlgili yorumun üstü çizilmiştir, teşekkürler.

Sınav sistemine kamera eklenip eklenmediğini bilemiyorum, arkadaşın bu yorumu üzerine belirttim de tekrardan okuyunca yanlış okuduğumu fark ettim. İlgili yorumun üstü çizilmiştir, teşekkürler.
Direkt site üzerinden mi giriş yapılıyor. Herhangi bir program indirtmiyor değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı