Açık öğretim sistemi nasıl oluyor?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Kolay gelsin.

Açık öğretimi biraz araştırdım fakat genel bir bilgi sahibi olmak istiyorum. Anladığım kadarıyla lise diploması ile açık öğretime girilebiliyor. Benim merak ettim nokta şu: Ben lise diplomam ile 4 senelik bilgisayar mühendisliği veya yönetim bilişim sistemleri okuyabilir miyim, bunun için YKS veya herhangi bir sınav puanı önemli midir? Yani sınavsız direkt girilebiliyor mu?

Yönetim bilişim sistemlerini herhangi bir sınava girmeden, sadece lise diploması ile açıktan okuyabilir miyim?

Sınavsız üniversiteye geçiş yok. Mühendislikler de açıktan okunmuyor. Açıktan dediğiniz YBS bölümü de lisans bölümü olduğu için TYT ve AYT istiyor.

Yönetim bilişim sistemlerini herhangi bir sınava girmeden, sadece lise diploması ile açıktan okuyabilir miyim?

YKS sınavını kazansan bile açıktan YBS okumanı kesinlikle önermem. Maalesef açık öğretim diploması özel sektörde sorun yaratıyor, YBS örgün okunursa gerçekten kaliteli bir bölüm ancak açıköğretim diploması birçok şirket için iş ilanlarında filtreden elenme sebebi.

Yeni konular

Geri
Yukarı